Limitowane wydanie zbioru „Szkieletowa załoga” na 30-lecie

Po „Carrie”, „Christine”, „Cmętarzu zwieżąt” i „Chudszym”, wydawnictwo PS Publishing wypuszcza kolejną książkę z serii Anniversary Edition – „Szkieletową załogę”. Premiera zapowiedziana jest na czerwiec. Książka będzie liczyła 550 stron. Wstęp napisze Stephen Jones. Za szatę graficzną odpowiedzialny jest Pete Von Sholly (autor storyboardów do filmu „Mgła” Franka Darabonta)

 

Książka dostępna będzie w 2 edycjach:

  • slipcased edition – numerowana, limitowana do 974 egzemplarzy podpisanych przez Stepehna Jonesa i Peta Von Sholly’a . Cena: £59.99.
  • deluxe edition – w powiększonym formacie, w pudełku, oznaczona literami A-Z, limitowana do 26 egzemplarzy podpisanych przez Stepehna Jonesa i Peta Von Sholly’a. Cena nie jest na razie ustalona.

Wersja deluxe edition będzie zawierała dodatkowo:

  • opowiadanie „Revelations of Becka Paulson”,
  • unikalną grafikę podpisaną przez Peta Von Sholly’a,
  • katalog grafik prezentujący wszystkie prace związane z publikacją,
  • dodatkową książeczkę zawierającą storyboardy wykorzystane przy produkcji filmu „Mgła” Franka Darabonta

 

Do tej pory opowiadanie „Revelations of Becka Paulson” ukazało się tylko 3 razy (z czego raz w poprzednim limitowanym wydaniu zbioru opowiadań „Szkieletowa załoga” wydawnictwa Scream Press w 1985 roku), po czym zostało przepisane przez Stephena Kinga i włączone jako wątek powieści „Stukostrachy” w 1987 roku.

W newsletterze wydawnictwa znalazła się galeria prac przeznaczonych do zbioru. Jej publikacja rozpoczęła gorącą burzliwą dyskusję na temat tych grafik. Po kilku dniach przedstawiciel wydawnictwa poinformował, że szata graficzna zostanie zmieniona.