„Later” – zapowiedź nowej powieści Stephena Kinga

Na 2 marca 2021 roku zapowiedziano amerykańską premierę nowej książki Stephena Kinga – Later. Powieść wyda Hard Case Crimes, jest to wydawnictwo specjalizujące się w kryminałach nawiązujących i treścią i wyglądem do amerykańskich książek z lat ’40 i ’50, które ma w swoim portfolio dwie książki Kinga, „Colorado Kid” i „Joyland”.

Jamie Conklin, syn samotnej matki, chciałby mieć po prostu zwyczajne dzieciństwo. Ale nie jest on taki jak inne dzieci. Urodził się z pewną zdolnością, którą jego mama stara się ukryć przed światem – Jamie potrafi zobaczyć to czego inni nie widzą i dowiedzieć się tego czego nie dowiedzą się inni. Kiedy detektyw nowojorskiej policji korzysta z jego zdolności do pościgu za mordercą, który wysyła groźby zza grobu, koszty używania tej zdolności są wyższe niż Jamie może sobie wyobrazić.

„Later” to przerażająca i poruszająca historia o utracie niewinności i o próbach, które sprawdzą nasze pojmowanie dobra i zła. „Later” to mocny, dręczący, zapadający w pamięć sprawdzian jak to jest postawić się złu w każdym jego obliczu.