Komiksowa adaptacja opowiadania „Gaz do dechy” pt. „Road Rage”

W lutym nakładem wydawnictwa IDW ukaże się komiksowa adaptacja opowiadania Gaz do dechy autorstwa Stephena Kinga i Joe Hilla, pochodzącego ze zbioru Jest legendą mającego polską premierę w tym miesiącu. Cała opowieść zamknie się w dwóch zeszytach. W kwietniu natomiast ukaże się adaptacja opowiadania Duel Richarda Mathesona, która również będzie liczyć dwa zeszyty. Całość stanowić ma projekt o nazwie Road Rage. Pod tym tytułem ukazała się również wersja audio tych dwóch tekstów.
Za scenariusz odpowiedzialny będzie Chris Ryall, redaktor m.in. serii „Locke & Key” Hilla. Rysunki do adaptacji tekstu Kingów stworzy Nelson Daniel, pracujący obecnie przy komiksie „The Cape” Hilla. Opowiadanie Mathesona zilustruje Rafa Garres. Zeszyty przedstawiające „Gaz do dechy” wyjdą również w specjalnej wersji z okładkami Tony’ego Harrisa. Na poszczególnych numerach będą pokazani King i Hill odbywający podróż na motocyklach.
Oto jak Hill skomentował tę adaptację: „Gaz do dechy” jest historią prosząca się o wizualne przedstawienie: mamy motory, cholernych gnojków oraz dużo wybuchającego i miażdżonego drogiego żelaza. Kogo to nie rajcuje? Nie mogę się doczekać aż IDW zasiądzie za kółkiem i nie wprawi tego w ruch.
King wypowiedział się w następujący sposób: Praca ze świetnym Joe Hillem (mogę tak powiedzieć, bo to mój dzieciak) nad tak dającą czadu opowieścią była niesamowitą przyjemnością. A ta wersja wynosi to na całkowicie nowy poziom. Wsiadajcie i zwiększcie obroty!

Road Rage #1