Kolejny etap ekranizacji sagi „Mroczna Wieża” nabiera kształtów

Od samego początku twórcy filmu „Mroczna Wieża” mają w planach przeniesienie sagi Kinga  w formie serii filmów kinowych, które będą uzupełniane przez seriale. Media Rights Capital i Sony Pictures Television ogłosiły, że osobą odpowiedzialną za serial, tzw. showrunnerem, zostanie Glen Mazzara, producent m.in. serialu „Żywe trupy”. Oto jak Mazzara wypowiada się o swoim angażu:

Jestem fanem Stephena Kinga od dekad i możliwość zaadaptowania „Mrocznej Wieży” w formie serialu jest wielkim zaszczytem. Wydarzenia z „Rolanda”, „Czarnoksiężnika i kryształu”, „Wiatru przez dziurkę od klucza” i innych opowieści wymagają długiego formatu by uchwycić złożoność dorastania Rolanda. Tego jak został Rewolwerowcem, jak Walter stał się Człowiekiem w Czerni i jak ich rywalizacja kosztowała Rolanda wszystko i wszystkich, których kochał. Nie mógłbym być bardziej podekscytowany opowiedzeniem tej historii. To tak jakbym otrzymał klucz do skrzyni ze skarbem. No i tak, będą billy-bumblery!

Jeżeli wszystko potoczy się zgodnie z planem, to produkcja serialu rozpocznie się w przyszłym roku, a pierwszy sezon będzie się składać z 10-13 odcinków. Nie wiadomo jeszcze kto miałby być odpowiedzialny za emisję.