Kolejni aktorzy dołączyli do serialu „Outsider”

W grudniu poznaliśmy aktora, który dostał główną rolę Ralpha Andersona w serialu opartym o powieść Outsider, dziś poznaliśmy aktorów, którzy wcielą się w kolejne postacie. I zdaje się, że będzie troszkę kontrowersyjnie jak jest zawsze gdy czarnoskórzy aktorzy otrzymuję rolę białych postaci książkowych.

Otóż w rolę Holy Gibney, postaci znanej z trylogii o detektywie Hodgesie, która powróciła w książce „Outsider” wcieli się Cynthia Erivo. Aktorka ta dopiero zaczyna swoją przygodę z filmem ale otrzymała już nominację do nagrody Bafty w kategorii „Największa aktorska nadzieja kina” oraz do Czarnej szpuli w kategorii „Najlepszy przełomowy występ aktorki” za zeszłoroczny film „Źle się dzieje w El Royale”.

W żonę głównego bohatera, Jeannie Anderson, wcieli się Mare Winningham, aktorka pojawiająca się głównie w filmach i serialach telewizyjnych.

Bill Cam, którego ostatnio można było zobaczyć między innymi w filmach „Czerwona jaskółka”, „Vice”  czy „Jason Bourne” zagra prawnika Howie Golda broniącego Terry’ego Maitlanda oskarżonego o morderstwo .

Julianne Nicholson znana fanom Stephena Kinga ze „Sztormu stulecia” dostała rolę Mercy Maitland, żony Terry’ego, głównego podejrzanego o zbrodnię.

Claude Bolton to świadek wydarzeń i kolejna ofiara Outsidera, w serialu zagra go Paddy Considine, wcześniej widziany w takich obrazach jak „Ultimatum Bourna”, serial „Peaky Blinders” czy niedawno „Śmierć Stalina”.

Rolę Jacka Hoskinsa, rywala detektywa Andersona, otrzymał Marc Menchaca. Można go zobaczyć na przykład w serialu „Ozark”.

Yul Vazquez z serialu „Narcos: Meksyk” otrzymał rolę detektywa Yunisa Sablo.

Jeremy Bobb, którego można było zobaczyć między innymi w serialu „The Knick” czy „Manhunt: Unabomber” zagra Aleca Pelleya, dzięki któremu do śledztwa dołącza Holly Gibney.