Kolejne informacje o serialu „Mgła”

13 stycznia w Pasadenie odbyła się impreza Television Critics Association, podczas której stacje telewizyjne prezentowały swoje serialowe zapowiedzi na rok 2017. Spike TV przedstawiło serial The Mist. Na scenie pojawił się producent Christian Torpe oraz czwórka aktorów: Alyssa Sutherland, Morgan Spector, Okezie Morro i Frances Conroy. Dziennikarze i publiczność mogli obejrzeć fragment serialu a twórcy opowiadali czego można się po tym tytule spodziewać.

The Mist nie jest ekranizacją tekstu Stephena Kinga. Jak powiedział Christian Torpe: „jest jak dziwny, pokręcony kuzyn materiału źródłowego. Fani filmu i tekstu pana Kinga zauważą podobne elementy. Aby stworzyć z tego serial , tu i ówdzie poszliśmy w innym kierunku. Nazwijmy go historią alternatywną czy bliskim kuzynem oryginału„.

W pokazanym na dużym ekranie fragmencie można było zobaczyć wybrane sceny, z udziałem aktorów obecnych na panelu. Pokazują one, że akcja nie będzie rozgrywać się tylko w supermarkecie a będziemy towarzyszyć kilku grupom uwięzionym przez mgłę. Alyssa Sutherland gra matkę, która utknęła właśnie w sklepie wraz ze swoją córką ale również człowiekiem, który jej córkę zgwałcił. Morgan Spector to ojciec tejże dziewczynki, który został odcięty przez mgłę w innym miejscu. Okezie Morro to mężczyzna z amnezją, próbujący zjednać sobie sojuszników. Frances Conroy z kolei z powodu swoich pomysłów na pochodzenie mgły wywoła konflikt pomiędzy ludźmi, z którymi została uwięziona.

Producent wspomniał też o zakończeniu serialu: „Osobiście uwielbiam zakończenie pana Darabonta. Uważam, że to przejaw geniuszu. Znam oczywiście też zakończenie pana Kinga. I wiem, że pan King woli zakończenie Darabonta od swojego. My pokażemy swoje spojrzenie na zakończenie, oryginalne i zaskakujące.