Kolejna książka Kinga z datą premiery i opisem

22 grudnia 2017 roku po raz pierwszy usłyszeliśmy o kolejnym tekście Kinga, którego tytuł brzmi „Elevation”. Dzisiaj podano informację, że ta nowelka ukaże się w formie książki 30 października 2018 roku. Wydanie oryginalne będzie liczyć 144 strony. Objętościowo ma być ona nieznacznie dłuższa od „Pudełka z guzikami Gwendy”.
Oto jej opis:

Najnowsza historia spod pióra legendarnego mistrza opowieści Stephena Kinga. Wciągająca, niesamowita i wzruszająca opowieść o człowieku, którego tajemnicza przypadłość łączy małe miasteczko – aktualna, optymistyczna opowieść o znalezieniu wspólnej płaszczyzny pomimo głęboko zakorzenionych różnic.

Chociaż wygląd Scotta Careya nie ulega zmianie, stale traci na wadze. Inne  dziwne rzeczy również mają miejsce. Waży tyle samo w ubraniu jak i bez niego. Bez względu na to, jak ciężkie by ono nie było. Scott nie chce być szturchany i popychany. Po prostu chce, aby ktoś inny wiedział, osobą której ufa jest Doktor Bob Ellis.

W małym miasteczku Castle Rock, będącym scenerią wielu najbardziej znanych historii Kinga, Scott angażuje się w niewielkiej wagi, ale eskalującą, walkę z lesbijkami z sąsiedztwa, których pies regularnie załatwia swoje sprawy na trawniku Scotta. Jedna z kobiet jest przyjazna, druga zimna jak lód. Obie próbują otworzyć nową restaurację, ale mieszkańcy Castle Rock nie chcą być częścią małżeństwa homoseksualnego, przez co miejscówka ma kłopoty. Kiedy Scott uświadamia sobie poziom uprzedzenia z jakim się spotykają – w tym on sam – stara się pomóc. Nietypowe sojusze, coroczny bieg i tajemnica przypadłości Scotta wydobywają to, co najlepsze w ludziach, którzy pozwalali sobie na najgorsze w stosunku do siebie samych i innych.