King znów pozwany

Do sądu federalnego wpłynął pozew pisarki z New Jersey, która twierdzi, że jest ona prawdziwą Annie Wilkes, główną bohaterką powieści „Misery”.
W pozwie, Anne Hiltner stwierdza, że „psychinczna pielęgniarka Wilkes” to postać oparta na jej osobie. Oskarża ona Kinga o „naruszenie prywatności”.

Hiltner w pozwie stwierdziła też, że również postać Eleanor Druse z serialu 'Szpital Królestwo’ oparty jest na jej osobie. Kobieta uważa, że postać ta zniesławia ją a także wykorzystuje jej „prywatne przeżycia” z prawdziwego zycia.

Co ciekawe, Anne Hiltner jest dobrze znana Stephenowi Kingowi gdyż nie pierwszy raz skarży pisarza. Jakiś czas temu twierdziła, że 'Jazda na kuli’ to plagiat scenopisu jej brata. Przegrała rozprawę. Jeszcze wcześniej, na początku lat ’90 w kolejnym pozwie przekonywała, że „Misery” to plagiat jej utworu. Pozew został oddalony.

To drugi w tym roku tego typu incydent, w styczniowych Newsach możecie przeczytać o Jamesie Richardsie, psychicznie chorym więzniu, który oskarżył Kinga o plagiat „Zielonej mili”.

CA: Premiere Of Paramounts' Remake Of "The Manchurian Candidate" - Arrivals