King scenarzystą komiksu „American Vampire”

W marcu 2010 dzięki wydawnictwu Vertigo powitamy premierę nowego komiksu, który tworzą pisarz opowiadań Scott Snyder oraz Stephen King a za stronę wizualną odpowiada Rafael Albuquerque. Pierwsza seria American Vampire składająca się z 5 zeszytów opowie nam dwie historie, jedną tworzy King, drugą Snyder.
Opowieść Scotta traktuje o dekadencji, oszustwach i wspaniałościach Epoki Jazzu. Poznamy Pearl, która jest modną, ambitną kobietą z pragnieniem zostania gwiazdą. Odwiedza nielegalne bary i sale balowe czekając na swój moment a odnajduje coś bardzo złowieszczego.
Stephen opowie nam o pierwszym amerykańskim wampirze – Skinnerze Sweet, kowboju, który mordował i napadał na banki w latach ’80 XIX wieku. Skinner jest silniejszy i szybszy od innych wampirów, posiada kły grzechotnika a siłę czerpie ze… słońca?

W kolejnych zeszytach następnej serii Snyder i Albuquerque będą szukać śladów krwi Skinnera w ciągu kilku dekad amerykańskiej historii.

Scott Snyder tak powiedział o tym projekcie: Nie ma nic bardziej ekscytującego niż ta szansa zdefiniowania na nowo klasycznego potwora, stworzenia nowej mitologii i skrywanej historii… poza dostaniem tej szansy wspólnie ze Stephenem Kingiem i Vertigo. Szczerze mówiąc nie potrafię sobie wyobrazić by ktokolwiek inny mógłby mieć bardziej istotny i trwały wpływ na mnie niż Vertigo i Stephen King. To, że zarówno oni jak i wspaniały Rafael Albuquerque będą ze mną pracować to spełnienie moich marzeń!

Stephen King natomiast tak skomentował nowy komiks: Uwielbiam historie o wampirach i pomysł pokazujący wyczyny unikatowego amerykańskiego wampira naprawdę rozpaliły moją wyobraźnię. Szansa na stworzenie takiej historii, 'być przy jej narodzinach’ – przyprawia mnie o drżenie. Jestem winien Scottowi Snyderowi wielkie podziękowania za podzielenie się ze mną swoją wizją i łyknięcie z jego wiadra z krwią.

Rafael Albuquerque powiedział: W czasach gdy wampiry są wszechobecne, Scott i Stephen dokonali czegoś niemożliwego: oryginalną, innowacyjną i szczegółową nową historię. To wymagający i ekscytujący projekt, jestem dumny, że nad nim pracuję.