King pozwany do sądu

Stephen King został pozwany do sądu przez osadzonego w więzieniu Jamesa T. Richardsa. Richards oskarża Kinga o kradzież jednej z postaci książki „Zielona mila”.

W zeszłym tygodniu do US District Court wpłynęło oskarżenie, w którym Richards twierdzi, że w roku 1988 napisał książkę „The Selling of the President – 2000”, której jedną z postaci był Indianin John Coffey, który poprzez swoje nadnaturalne zdolności popadł w konflikt z władzami. Richards, który w owym czasie mieszkał niedaleko domu Kinga w Bangor, napisał w pozwie, że wysłał swój manuskrypt do Kinga, ale pisarz nigdy mu nie odpowiedział. Kilka tygodni później, przeczytał książkę Kinga 'Zielona mila’ i odkrył, że jedną z głównych postaci jest Afroamerykanin John Coffey, który poprzez swoje nadnaturalne zdolności popadł w konflikt z władzami.

James T. Richards żąda od Stephena Kinga 10 milionów dolarów, chce także by wydawnictwo Simon & Schuster zaprzestało wydawania „Zielonej mili” a Warner Bros. zaprzestał dystrybucji ekranizacji książki, z Tomem Hanksem w roli głównej.

Jak na razie brak komentarzy w tej sprawie zarówno Kinga jak i Richardsa.

Stephen King