King o planach na komiks „Bastion” i film „Mroczna Wieża”

Zgodnie z zapowiedziami, wczoraj na konwencie komiksowym w Nowym Jorku pojawił się Stephen King. Urządzono panel poświęcony komiksowi The Dark Tower, poza Kingiem obecni byli Joe Quesada, Jae Lee, Robin Furth, Peter David, Ralph Macchio, Richard Isanove i Chris Eliopoulos. King odpowiadał na pytania fanów, dowiedzieliśmy się dzięki temu kilku bardzo interesujących rzeczy.

Pisarz nadal podtrzymuje swój pomysł przepisania sagi Mroczna Wieża wzorem tomu  „Roland”. Obecne książki traktuje jak pierwszy szkic, bo teraz gdy już skończył sagę, widzi, że są rzeczy we wcześniejszych tomach, które chciałby napisać inaczej.

King ujawnił też, że rozmawia z ludźmi Marvela o kolejnym komiksie, tym razem przeniesiona w świat komiksu mogłaby być powieść „Bastion”.

I na koniec najważniejsza informacja. Niedawno mówiliśmy, że toczą się wstępne rozmowy między Kingiem i JJ Abramsem odnośnie ekranizacji „Mrocznej Wieży”. Otóż Steve sprzedał prawa do sagi twórcy serialu „Zagubieni’ za 19 dolarów mówiąc by zobaczył, co da się zrobić. Tak więc Abrams może ruszyć z przygotowaniami, ale nie znaczy to, że ekranizacja powstanie na pewno.