James Patterson wydaje książkę „Morderstwo Stephena Kinga”

James Patterson, jeden z najpopularniejszych amerykańskich pisarzy zapowiedział nową książkę, którą napisał wraz z Derekiem Nikitasem o tytule The Murder of Stephen King. Powieść jest kolejną z serii „BookShots”, krótkich thrillerów do 150 stron w cenie 5 dolarów. Do sprzedaży trafi 1 listopada.

Książka opowiada o obsesyjnym fanie Stephena Kinga i detektywie (który co ciekawe nazywa się Jamie Peterson), który będzie starał się ocalić pisarza. W książce pojawia się zarówno Stephen jak i jego żona Tabitha.

Stephen King odmówił komentarza na temat tej premiery jednak poprzez swojego rzecznika potwierdził, że otrzymał przedpremierowy egzemplarz książki. Dziennikarze przypomnieli za to wypowiedź Kinga z roku 2009, kiedy to pisarz powiedział, że James Patterson to fatalny pisarz choć odniósł wielki sukces. Teraz odniósł się do tego sam zainteresowany, mówiąc, że wcale nie jest fatalnym pisarzem, a słowa Kinga to przesada. Co więcej on sam jest jego fanem a The Murder of Stephen King to hołd oddany Kingowi.

the-murder-of-stephen-king