Informacje o powieści „Duma Key” i tekście „Gingerbread Girl”

Data premiery nowej powieści Kinga, Duma Key została ustalona na styczeń 2008 roku. W wywiadzie dla serwisu Lilja’s Library, King opowiedział o czym będzie ta książka:

Opowiada ona o robotniku budowlanym, który miał poważny wypadek. Traci rękę, odnosi rany głowy, powinien nie przeżyć, a jednak nie umiera, budzi się ze śpiączki. Uszkodzenia głowy powodują, że mężczyzna ma niekontrolowane napady agresji i zaniki pamięci. Doprowadza to do tego, że żona rozwodzi się z nim a on sam przenosi się na Florydę. Ból i irytacja napadami wściekłości rodzi w nim myśli samobójcze, jednak psychiatra odwodzi go od tego pomysłu. Pyta go też czy istnieje coś, co pozwoliłoby mu na wyjście z depresji, rozpoczęcie nowego życia. Tym czymś jest rysowanie i malowanie. Okazuje się, że wypadek i wpływ jaki miał na mężczyznę sprawił, że ma do tego talent. Maluje więc różne obrazy ale zaczynają dziać się dziwne rzeczy – gdy coś maluje, ta rzecz pojawia się w świecie rzeczywistym, gdy coś usuwa, to coś znika także w rzeczywistości. Dotyczy to także ludzi. Coś dzieje się na wyspie Duma Key, co jeszcze bardziej wzmaga jego talent, czyni go silniejszym, bo coś jest tam nie tak.

Wywiad ten miał miejsce kilka dni przed ogłoszeniem daty wydania tej książki i King powiedział wtedy, że nie sądzi by 'Duma Key’ ukazała się w tym roku jako, że musi nad nią jeszcze popracować: „Muszę przepisać tę książkę a to dużo roboty, bo książka jest za długa. Nie chce mi się tego robić, wolę napisać coś nowego. I właśnie piszę coś nowego.”

Tym nowym tekstem jest The Gingerbread Girl, który prawdopodobnie będzie nowelą, bo jest za długi by być opowiadaniem, które mogłoby ukazać się w jakimś czasopiśmie, ale jest też za krótki na powieść. Prawdopodobnie 'Gingerbread Girl’ nie będzie tak obszerna jak 'Skazani na Shawshank’ czy 'Ciało’ ale jednak całkiem długa.