Informacje o nowej powieści Kinga pt. „Joyland”

Premiera powieści Joyland zaplanowana została na czerwiec 2013 roku. Wydawcą będzie Hard Case Crime, specjalizujące się w pulpowych kryminałach. Jest to to samo wydawnictwo, dla którego Stephen King napisał „Colorado Kid”. Podobnie jak wtedy tak i teraz książka wydana zostanie tylko w miękkiej okładce. King powiedział: Uwielbiam kryminał, uwielbiam tajemnice i kocham duchy. To połączenie sprawiło, że Hard Case Crime jest idealnym wydawcą dla tej książki, która stała się jedną z moich ulubionych. W dzieciństwie bardzo lubiłem książki w miękkiej okładce i dlatego wstrzymamy się na pewien czas z wydaniem e-booka, kto będzie chciał to przeczytać, będzie musiał kupić książkę.

Charles Ardai z Hard Case Crimes natomiast wyznał: To opowieść o dorastaniu i o starzeniu się. O tych, których to nie spotka bo śmierć przychodzi po nich zbyt wcześnie. Ta książka poruszy nawet najbardziej niewzruszonych czytelników. Kiedy ją skończyłem czytać napisałem liścik: „Steve, do cholery, przez Ciebie się popłakałem.”

Oto krótki opis powieści:

Akcja książki rozgrywa się w roku 1973. Student Devin Jones podejmuje pracę na lato w wesołym miasteczku gdzieś w Północnej Karolinie. Tam staje twarzą w twarz ze spuścizną po mordercy i przeznaczeniem umierającego dziecka. To zmieni jego życie na zawsze.

Okładkę namalują Robert McGinnis, autor między innymi plakatów do Jamesa Bonda z Seanem Connerym oraz Glen Orbik, człowiek odpowiedzialny za ilustrację do „Colorado Kid” i wielu innych okładek Hard Case Crime.

Joyland logo