Informacje o kolejnych filmach typu Dollar Baby

W ostatnim czasie pojawiło się kilka informacji na temat kolejnych filmów amatorskich. Obecnie trwają prace nad drugą amatorską ekranizacją opowiadania „Szara materia” ze zbioru „Nocna zmiana”. Reżyserem filmu Grey Matter jest James B. Cox. Film ma też swoją oficjalną stronę… na której jednak nic nie ma:-). Poza tym aktualnie powstaje kolejna (z filmów znanych na dziś to już piąta) ekranizacja opowiadania „Człowiek, który kochał kwiaty” z tego samego zbioru. Wiadomo jedynie, że reżyserem filmu The Man Who Loved Flowers jest Jeremiah C. Longm a tym samym, na chwilę obecną jest to kolejna pozycja, o która istnieje tylko na papierze i nie wiadomo czy kiedykolwiek powstanie. Kolejnym nieistniejącym dollarem jest druga ekranizacja (informacja o pierwszej także ograniczała się do nazwiska reżysera) opowiadania „Rower stacjonarny” ze zbioru „Po zachodzie słońca”. Reżyserem Stationary Bike jest Evan Jones.

Grey Matter - Dollar BabyBardziej konkretne informacje dotyczą dwóch innych dollarów. Flowers for Norma to szósta z kolei ekranizacja „Człowieka, który kochał kwiaty”, jednak tutaj dostajemy sporo konkretów. Reżyserem filmu jest Juan Pablo Reinoso, a sam obraz trwa 13 minut. Znamy też wstępną wersję plakatu. Twórcy zrezygnowali z tradycyjnej strony internetowej promując film w serwisie Facebook. Można tam zobaczyć przeszło 160 zdjęć z produkcji, obejrzeć 3 filmy „Making of…” oraz być na bieżąco z tym co się dzieje w koło tego projektu a także utrzymywać kontakt z twórcą.

Flowers for Norma - Dollar Baby

W serwisie Youtube pojawił się natomiast trailer filmu opartego na opowiadaniu „W sali egzekucyjnej” ze zbioru „Wszystko jest względne”. In the Deathroom w reżyserii Joe Leavella jest jednym z trzech amatorskich filmów o tym tytule, które aktualnie powstają. O samym filmie informowaliśmy 6.03.2009. Wszystkie produkcje zapowiedziane są na 2010 r.

In the Deathroom - Dollar Baby