Informacje o edycji Omnibus komiksu „The Dark Tower”

We wrześniu MARVEL wypuści na rynek The Dark Tower Omnibus. Będą to dwa tomy zawierające wszystkie zeszyty pierwszych pięciu serii, oraz materiały dodatkowe jakie się w nich ukazały plus 3 przewodniki po świecie Mrocznej Wieży. Całość będzie liczyć 928 stron i zostanie umieszczona w etui. Format stron będzie większy od standardowego, w którym dotychczas były wydawane te komiksy. Cena zestawu wyniesie 150 dolarów. Oto opis tego wydania:

Księga 1:

„Człowiek w czerni uciekał przez pustynię, a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.” Wraz z tymi słowami z krótkiego opowiadania opublikowanego w „The Magazine of Fantasy and Science Fiction”, Stephen King wprowadził jednego ze swoich najdonioślejszych bohaterów literackich w los pełen niebezpieczeństw, śmierci, triumfów i strat. W ciągu prawie trzydziestu lat od tego ważnego wydarzenia King poprzez swoje magnum opus, serię książek „Mroczna Wieża”, przedstawił milionom swoich czytelników złożoność Świata Pośredniego. King w 2007 roku połączył się z Marvelem w celu przedstawienia swojego dzieła fantasy nowej generacji czytelników. Dodający przez cztery lata zdumiewające nowe faktury do mitologii Rolanda i Świata Pośredniego, początkowy rozdział współpracy Kinga i Marvela jest już kompletny i zebrany tutaj. Zawiera Dark Tower: Gunslinger Born #1-7, The Long Road Home #1-5, Treachery #1-6, Sorcerer #1, The Fall of Gilead #1-6 i The Battle of Jericho Hill #1-5.

Księga 2:

Tom wypełniony po brzegi istotnymi, krótkimi opowiadaniami, materiałami dodatkowymi i apokryfami, który każdy z entuzjastów Stephena Kinga musi posiadać. Trzy przewodniki, nadzorowane przez Robin Furth, autorkę „Dark Tower: A Concordance” odblokowują wiele sekretów Rolanda Deschaina, Rewolwerowców, Gilead i mrocznych sił Farsona dając czytelnikowi większy wgląd w postaci, miejsca i przedmioty Świata Pośredniego. A dodatki z pierwszych trzydziestu zeszytów „Mrocznej Wieży” Marvela rzucają jeszcze więcej światła na dzieło Kinga – wraz z krótkimi opowiadaniami Furth, podróż przecz prace artystów Jae’a lee i Richarda Isanove’a oraz więcej! Zawiera Dark Tower: Gunslinger Guidebook, End-World Almanac i Guide to Gilead; Marvel Spotlight: Dark Tower; materiały z Dark Tower Gunslinger Born #1-7, The Long Road Home #1-5, Treachery #1-6, Sorcerer #1, The Fall of Gilead #1-6 i The Battle of Jericho Hill #1-5.