Informacje o spektaklu „King of Bangor”

Australijski dramaturg Lee Gambin pokaże niedługo jednoaktowy spektakl King of Bangor, w którym przedstawi świat Stephena Kinga. Oto jego zapowiedź prasowa:

W duszącym mroku, odnoszący sukcesy pisarz Stephen King siedzi na swoim tronie planując kolejną makabryczną opowieść. Ale pojawia się problem: zaciął się. Ma pisarską blokadę. Wkrótce jednak znajome głosy udzielają mu rady i King zaczyna pisać. Wena przychodzi i odchodzi tak jak pojawiają się przeszkody i inspiracje, znikają i pojawiają się ponownie. Prawdziwe życie zaczyna zlewać się z twórczym strumieniem świadomości a jego wytwory wyobraźni zaczynają się pojawiać i komentować jego życie w przerażającej opadającej spirali.
„King Of Bangor” reżyserowane przez Dione’a Josepha studiuje relacje między pisarzem i jego pracą: prawdy i prawdy alternatywne, które wynurzają się ze zmyślonych kreacji pisarza; kreacji, które nie tylko kpią z artysty i go zwodzą, ale też uosabiają te pojedyncze swobody i osobiste sukcesy nie-tak-szalonego twórcy.

King of Bangor

Spektakl wystawiany będzie w Bella Union, Trades Hall w Melbourne 29 i 30 czerwca oraz 1, 2, 6, 7, 8 i 9 lipca