Idris Elba i Matthew McConaughey w głównych rolach filmu „Mroczna Wieża”

W listopadzie 2015 roku informowaliśmy o planach by w jedną z głównych ról w adaptacji cyklu „Mroczna Wieża” wcielił się Matthew McConaughey. Natomiast w grudniu 2015 roku informowaliśmy o domniemanym kandydacie do roli Rolanda Deschain, ostatniego Rewolwerowca ze Świata Pośredniego. Pogłoski na temat obsadzenia w tej roli Idrisa Elby wywołały sprzeczne emocje. W sprawie zabrał głos Stephen King, który powiedział: „Dla mnie kolor skóry rewolwerowca nie ma znaczenia. Dla mnie liczy się to, jak szybko może wyciągać… i że zajmie się swoim ka-tet”.

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że obaj aktorzy wystąpią w rolach głównych w planowanej ekranizacji. Idris Elba wcieli się w rolę Rolanda, a Matthew McConaughey zagra Człowieka w czerni. Zdjęcia do filmu rozpoczną się w kwietniu w Południowej Afryce.

Stephen King nalegał by film rozpoczął się od zdania „Człowiek w czerni uciekał przez pustynię a rewolwerowiec podążał w ślad za nim.”

Premiera zaplanowana jest na 13 stycznia 2017 toku. Przypominamy, że reżyserem i współscenarzystą filmu jest Nikolai Arcel. Za scenariusz odpowiadają także Anders Thomas Jensen, Akiva Goldsman i Jeff Pinkner. Jednym z producentów jest Ron Howard który kiedyś miał reżyserować ekranizację cyklu.

Reżyser i współscenarzysta Nikolaj Arcel zapytany, na których tomach sagi skupi się film nie chciał tego zdradzić, jednak podpowiedział, że większość filmu rozgrywać się będzie w czasach współczesnych w naszym świecie. Może to sugerować, że ostateczny plan na ekranizację „Mrocznej Wieży” to tylko jeden film a nie jak wcześniej planowano 3 i dwa sezony serialu.