Holenderska impreza Funclubday

Jak informowaliśmy wcześniej, niedługo w Holandii odbędzie się trzeci Dollar Baby Film Festiwal. Bardzo prężnie działający holenderski Fan Club w tym samym czasie i miejscu urządzą imprezę zwaną Funclubday. Całość trwać będzie od 10:00 do 17:00 i kosztować 2 euro.

Wiele firm ofiarowało fanty na loterie, które odbędą się tego dnia. Będzie ich cztery, a do wygrania jest wiele DVD, książek, oryginalny rękopis „Blaze”, małe statuetki z czaszkami, bilety do kin, i tym podobne rzeczy. Bilet na loterię kosztuje 1 euro.

W innym miejscu zorganizowane będą wyprzedaże używanych książek Kinga (a także innych thrillerów), sprzedaż DVD, a także stoisko z gadżetami. Będzie można kupić również kilka nowych książek Kinga, w oryginale. Każdy, kto zechce sprzedawać swoje rzeczy, nie wnosi opłaty, a jedynie zobowiązany jest ofiarować coś na loterię. Gwoździem programu, który powinien przyciągnąć fanów będzie tłumaczenie Blaze (pod tytułem 'De Ontvoering’, czyli 'Porwanie’) w wydaniu specjalnym, numerowanym i limitowanym, zaledwie 200 egzemplarzy, które przygotowało wydawnictwo Luitingh. Najprawdopodobniej zjawi się też ktoś z samego wydawnictwa, aby osobiście wręczyć książki fanom.

Oprócz tego, ośmioro holenderskich pisarzy będzie sprzedawać swoje książki i podpisywać je. Wraz z fanami wezmą też udział w Quizie, aby wygrać wielką nagrodę (bilety na przedstawienie 'Misery’), a także podyskutują (ze wszystkimi zainteresowanymi) na temat pisarstwa i publikacji książek, powiedzą, co warto robić, a czego unikać, i opowiedzą o swoich własnych wpadkach. Najbardziej znani z nich to Jack Lance (który wydał jedną książkę) i Thomas Olde Heuvel (podpisał z wydawnictwem Luitingh umowę na 3 powieści).

Nas najbardziej interesuje jednak polski akcent w całej tej imprezie. Na Funclubday zaprezentowana zostanie wystawa plakatów autorstwa, współpracującego z serwisem StephenKing.pl, Darka Kocurka. Darek jest autorem kilku (obecnych i przyszłych) polskich okładek do książek Stephena Kinga, a prace, które znajdą się na holenderskim festiwalu możecie obejrzeć i zakupić w naszym Sklepiku.