Garść informacji o planowanych ekranizacjach tekstów Kinga

Lata 2011 i 2012 to okres zapowiedzi ekranizacji prozy Stephena Kinga. Przez ostatnie miesiące co chwila pojawiały się informacje o kolejnych planach na kolejny film. Mówi się o filmach kinowych, telewizyjnych, mini-serialach, serialu i remakach. Lata doświadczeń uczą, że na zapowiedziach często się kończy, jednak przy kilku produkcjach na pewno obecnie coś się dzieje. Oto one:

W chwili obecnej Jonathan Demme wspólnie ze Stephenem Kingiem pracują nad scenariuszem do ekranizacji powieści Dallas ’63. Reżyserią zajmie się Demme.

W fazie powstawania jest też scenariusz na podstawie opowiadania Ludzie godziny dziesiątej. Tom Holland, który pisze skrypt, zasiądzie także za kamerą. Rozpoczęcie zdjęć zaplanowane jest na 29 sierpnia.

Mark Pavia właśnie zakończył pisanie scenariusza do Stephen King’s Reaper Image, filmu antologii, która składać się będzie z adaptacji opowiadań „Małpa”, „Wizerunek kosiarza”, „N.” i „Mile 81”. Mark Pavia również film wyreżyseruje.

Nowe podejście do Carrie jest na najbardziej zaawansowanym etapie, scenariusz jest gotowy, obsada jest już skompletowana. Premiera filmu zapowiedziana jest na 15 marca 2013 roku.