Filmy „To 2” i „Doktor Sen” na imprezie CinemaCon

W dniach 1 – 4 kwietnia w Las Vegas odbywa się impreza pod nazwą CinemaCon, na której między innymi wytwórnie prezentują zapowiedzi swoich nadchodzących filmów. W dniu wczorajszym swój panel miał Warner Bros., wytwórnia wprowadzi w tym roku do kin dwa filmy oparte o prozę Stephena Kinga: we wrześniu To: Rozdział 2 i w listopadzie Doktor Sen.

Na konwent przyjechał reżyser ekranizacji „To” Andy Muschietti, który wszedł na scenę z pękiem czerwonych balonów by zaprezentować fragment filmu. Wcześniej jednak zaprosił do siebie aktorów, na scenę weszli wszyscy członkowie Klubu Frajerów, zarówno dziecięcy jak i dorośli. Aktorzy opowiadali o pracy nad filmem i odpowiadali na pytania.
Następnie na ekranie wyświetlono dłuższy fragment filmu, w którym dorosła Beverly przyjeżdża do Derry i odwiedza dom, w którym mieszkała jako dziecko. Tam zastaje starszą kobietę, która zaprasza ją do środka. Jak może pamiętacie z książki, wizyta nie będzie należała do przyjemnych.
Po tej scenie pokazano coś na kształt teasera, na którym widać dorosłych Frajerów przechadzających się po Derry i mających wspomnienia z przeszłości. Na końcu pojawia się charakterystyczny śmiech Pennywise’a i sam klown witający się słowem „hallo”.

W przypadku filmu „Doktor Sen” być może jest jeszcze za wcześnie na rozpoczęcie większej promocji i przedstawienie filmu nie miało już takiej oprawy. Na ekranie pokazano bardzo krótkie urywki filmu. Najpierw widzowie zobaczyli Danny’ego Torrance, który potyka się w ciemności, spogląda w lustro i dostrzega odbicie napisu „redruM”. Następna scena to Danny razem z Abrą Stone, w kolejnej można było zobaczyć postać Rose Kapelusz na dachu kampera a na podwórku znajdowali się członkowie Prawdziwego Węzła szukający swojej ofiary. Dodatkowo zaprezentowano wypowiedź Ewana McGregora wcielającego się w głównego bohatera. Na koniec na ekranie ukazało się logo filmu.