Film „To” z jedną statuetką na gali MTV Awards

Wczoraj wieczorem odbyła się uroczysta gala rozdania nagród stacji MTV dla filmów i seriali za rok 2017. Pierwsza część ekranizacji powieści To była nominowana w 4 kategoriach.

W najważniejszej kategorii – Najlepszy film – obok „To” nominowane były „Avengers: Wojna bez granic”, „Wonder Woman”, „Girls Trip” i zwycięska „Czarna” Pantera”.
W kategorii Najlepszy czarny charakter nominowany był Bill Skarsgard wcielający się w klowna Pennywise’a. Obok niego doceniono Josha Brolina jako Thanosa w „Avengersach”, Adama Drivera grającego Kylo Rene w „Gwiezdnych wojnach: Ostatni Jedi”, Aubrey Plaza za rolę Lenny Busker w serialu „Legion” i Michaela B. Jordana czyli Erika Killmongera w „Czarnej Panterze”. Ponownie „Pantera” triumfowała.
Do kategorii Najbardziej przerażający występ nominowano Sophię Lillis czyli Beverly Marsh. Tutaj zwyciężył Noah Schnapp z serialu „Stranger Things”, jedyny przedstawiciel płci męskiej. Poza nimi nominowane były Talitha Bateman za występ w filmie Annabelle: „Narodziny zła”, Emily Blunt za „Ciche miejsce” i Cristin Milioti za występ w serialu „Czarne lustro”.
Ostatnia kategoria, w której doceniono film „To” – Najlepsza paczka na ekranie” okazała się szczęśliwą dla dziecięcych aktorów z ekranizacji powieści Kinga. Zwyciężył Klub Frajerów czyli Finn Wolfhard, Sophia Lillis, Jaeden Lieberher, Jack Dylan Grazer, Wyatt Oleff, Jeremy Ray Taylor oraz Chosen Jacobs. Pokonali oni ekipy ze „Stranger Things”, „Czarnej pantery”, „Jumanji: Przygoda w dżungli” i „Player One”.

Warto też nadmienić, że Finn Wolfhard czyli Richie Tozier z „To” odebrał też statuetkę za najlepszy serial „Stranger Things”.