Figurka z filmu „Creepshow” trafia do pierwszych nabywców… ponad 5 lat po zamknięciu zamówień

Pierwsze zapowiedzi figurki Nathana Granthama z filmu „Creepshow” („Dzień ojca”) pojawiły się już na początku 2012 roku. 18 marca 2012 roku oficjalnie ruszyła sprzedaż. Figurka miała być wykonana w skali 1:6, przedstawiać Nathana Grandhama w wersji zombie wraz ze swoim upragnionym tortem. Była to edycja limitowana ograniczająca się do 400 sztuk, w cenie 98 dolarów. Ciekawostką było to, że świece na torcie można będzie „zapalić”.

 

W lipcu 2012 roku Shrunken Head Studios zapowiedziało kolejną figurkę z „Creepshow” sugerując w ten sposób, że doczekamy się od nich większej serii. Przez jakiś czas publikowali nawet postęp prac nad nią ale temat bardzo szybko ucichł.

W marcu tego roku minęło 5 lat od zamknięcia zamówień. Przez ten okres Shrunken Head Studios co jakiś czas publikował na swoim fanpage’u informacje z produkcji postaci Nathana. Początkowo figurka miała być limitowana do 400 sztuk (później część zamówień anulowano). Po niemal 5 latach, w grudniu 2016 roku, przekazano informację, że „10-12 pierwszych ciał jest niemal gotowych”.

 

Dzisiaj opublikowano informację, że pierwsza partia zamówień zostanie wysłana w poniedziałek. Figurki w zestawie posiadają dodatkowy nagrobek, podstawkę oraz pozostałe zapowiedziane wcześniej akcesoria.