Duma Key

Trzy dni temu informowaliśmy o kolejnej powieści Kinga o roboczym tytule „Duma Point”. Jak podaje oficjalna strona, tytuł ostateczny to „Duma Key„.

1 marca informowaliśmy o nowym opowiadaniu Kinga, Memory. Jak się okazuje, główny bohater tej historii, Edgar Freemantle, jest także głównym bohaterem powstającej powieści Duma Key. Co więcej, w obu historiach mężczyzna miał wypadek, w opowiadaniu stracił pamięć, z krótkiego opisu powieści wiemy, że stracił rękę. To pozwala przypuszczać, iż opowiadanie 'Memory’ jest fragmentem nowej powieści.

Podobna sytuacja miała miejsce przy Historii Lisey. Najpierw ukazało się opowiadanie Lisey and the Madman, a później okazało się, że jest to jeden rozdział nowej powieści (w polskim wydaniu rozdział ten ma tytuł 'Lisey i szaleniec’).

Informacja ta pozwala wysnuć kolejne przypuszczenie 🙂 Jeśli King miał gotowy cały rozdział książki w lutym to teraz powieść musi być już w bardzo zaawansowanym stadium.

Tytuł Duma Key wzbudza pytania, jako, że nikt nie wie co on znaczy. Ostatnio pojawiła się informacja, że słowo „duma” pochodzi z żydowskiej mitologii i znaczy „ciszę”.