Drugi opis książki „End of Watch”

Amerykański wydawca zaprezentował drugi opis zapowiedzianej na czerwiec powieści „End of Watch”, który zdradza kolejne szczegóły fabuły:

„End of Watch” to fascynująca i mrożąca krew w żyłach powieść, w której spotykamy detektywa Billa Hodgesa, który powraca do sprawy swojego nemezis Brady’ego Hartsfielda, przestępcy, którego media nazwały Zabójcą z Mercedesa.

Po nieudanej drugiej próbie masowej zbrodni Hartsfield trafia do szpitala na oddział urazu mózgu w jak się wydaje stanie wegetatywnym. Ale to tylko pozory: Brady jest w stanie wpływać zarówno na swojego lekarza jak i szpitalnego bibliotekarza, których zmusza do popełniania przestępstw poza szpitalem.
Ten technologiczny geniusz tworzy hipnotyzującą elektroniczną grę w łowienie ryb, która doprowadza graczy do popełniania samobójstw. Jest zdeterminowany dopaść trzy osoby, przez które trafił do szpitala – Hodgesa i jego pomocników Holly i Jerome’a. Kolejnym krokiem będzie wywołanie samobójczej epidemii. Dla Hodgesa, i miasta, zegar tyka w niespodziewany sposób.

„End of Watch” to zarówno samodzielna książka ale i ostatni tom trylogii detektywa Hodgesa, intensywna lektura, która wprowadza tę serię w nowy wymiar.

 End of Watch