Data premiery i opis powieści „Doctor Sleep”

Ustalono wstępną datę amerykańskiej premiery najnowszej powieści Stephena Kinga. Doctor Sleep ma ukazać się 15 stycznia 2013. Oto jej oficjalny opis:

Stephen King powraca do bohaterów i na tereny jednej z jego najpopularniejszych powieści w karierze, „Lśnienia”, w momentalnie przykuwającej opowieści o będącym w średnim wieku Danie Torrancie (chłopcu będącym bohaterem „Lśnienia”) i bardzo specjalnej dwunastoletniej dziewczynce, którą musi ochronić przed plemieniem morderczych paranormalnych istot.

Poprzez amerykańskie autostrady w poszukiwaniu pożywienia podróżuje plemię ludzi nazywane The True Knot. Wyglądają nieszkodliwie – głównie starcy, dużo poliestru i zakochani w swoich RV. Ale Dan Torrance wie, a o czym dowiaduje się nastoletnia Abra Stone, że The True Knot są poniekąd nieśmiertelnymi istotami pożywiającymi się 'parą’, którą podczas powolnych tortur produkują dzieci z lśnieniem.

Nawiedzany przez mieszkańców Hotelu Panorama, gdzie w młodości spędził przerażający rok, dryfował przez lata, desperacko próbując zrzucić dziedzictwo swojego ojca, alkoholizm i przemoc. W końcu zadomawia się w miasteczku w New Hampshire, we wspierającym go gronie AA i podejmuje się pracy w domu opieki, gdzie jego pozostałości po lśnieniu dodają otuchy umierającym. Przy pomocy proroczego kota zostaje Doktorem Snem.

Wtedy Dan spotyka ulotną Abrę Stone i to jej niesamowity dar, najjaśniejsze lśnienie jakie ktokolwiek miał, z powrotem przywołuje demony Dana i porywa go w bitwę o duszę i przetrwanie Abry. Jest to epicka wojna pomiędzy dobrem a złem, krwawa, cudowna opowieść, która wprawi w drżenie miliony oddanych czytelników „Lśnienia” i w pełni usatysfakcjonuje każdą nową osobę, która zapuści się w odmęty tej ikony w twórczości Kinga.