Data premiery i opis książki „You Like It Darker”

Zapowiedziany na przyszły rok zbiór opowiadań You Like It Darker będzie miał premierę 21 maja.

Tak przedstawia się opis książki:

„Lubicie mroczniej? W porządku, ja też” – pisze Stephen King w posłowiu do tego wspaniałego nowego zbioru dwunastu opowiadań, które zagłębiają się w mroczniejszą stronę życia – zarówno w przenośni, jak i dosłownie. King od pół wieku jest mistrzem krótkiej formy, a te opowieści o przeznaczeniu, śmiertelności, szczęściu i zagięciach rzeczywistości, w których wszystko może się zdarzyć, są równie bogate i wciągające jak jego powieści, zarówno poważne pod względem tematycznym, jak i niesamowicie przyjemne do czytania. King pisze, aby poczuć „ekscytację związaną z pozostawieniem za sobą zwykłego, codziennego życia”, a czytelnicy „You Like It Darker” również będą wielokrotnie odczuwać tę ekscytację.

„Two Talented Bastids” bada od dawna skrywaną tajemnicę, jak tytułowi bohaterowie zdobyli swoje umiejętności. W opowiadaniu „Danny Coughlin’s Bad Dream” krótki i niespotykany przebłysk psychiczny wywraca do góry nogami życie dziesiątek osób, a najbardziej katastrofalne skutki dotykają Danny’ego. W „Rattlesnakes”, kontynuacji „Cujo”, pogrążony w żałobie wdowiec udaje się na Florydę w poszukiwaniu wytchnienia i zamiast tego otrzymuje nieoczekiwany spadek – z poważnymi zobowiązaniami. W „The Dreamers” milczący weteran wojny w Wietnamie aplikuje do pracy i dowiaduje się, że są pewne zakątki wszechświata, które najlepiej pozostawić nieodkryte. „The Answer Man” stawia pytanie, czy predykcja przynosi szczęście czy pecha i przypomina nam, że życie naznaczone ogromną tragedią może nadal mieć znaczenie.

Zdolność Kinga do zaskakiwania, zadziwiania i niesienia nam zarówno strachu, jak i pocieszenia pozostaje niezrównana. Każda z tych historii niesie ze sobą dreszcze, radości i tajemnice; każda wydaje się kultowa. Lubisz mrocznej? Nie ma sprawy.

 

A tak prezentują się znane już okładki z Wielkiej Brytanii i Niemiec: