Scenariusze do ekranizacji książek „Czarny Dom” i „Buick 8”

Johnathon Schaech opowiedział serwisowi Fangoria o dwóch scenariuszach na podstawie książek Stephena Kinga:

„Richard [Chizmar] i ja napisaliśmy scenariusz do 'Czarnego Domu’, kontynuacji 'Talizmanu’ dla producenta Akivy Goldsmana. To ciekawe, bo nie wiemy co dzieje się z ekranizacją 'Talizmanu’. Zajmowało się nią już tylu scenarzystów i reżyserów, fani Kinga o tym wiedzą, słyszałem mnóstwo plotek. Tak więc nasz scenariusz musi być osobnym filmem ale jednocześnie seqlem 'Talizmanu’. Richard i ja zrobiliśmy bardzo wierną adaptację, Akivie bardzo się scenariusz spodobał.”

Jeśli film zostanie zrobiony, w pierwszych scenach wyjaśnione zostanie co wydarzyło się wcześniej. „Film stanowi zamkniętą całość, ale pięknie łączy się poprzez stronę wizualną nawet z sagą 'Mroczna Wieża’. Jest spore zainteresowanie tym projektem, ale przyszłość zależy od tego co będzie z 'Talizmanem'”.

Schaelem i Chizmarem zainteresował się Goldsman, po przeczytaniu ich scenariusza do mini-serialu opartego na książce 'Buick 8′.

„Ta powieść jest mistyczna, nie daje pełnej odpowiedzi. To metafora i staraliśmy się ją wyjaśnić w scenariuszu. Ma głębsze znaczenie i ludziom niełatwo jest ją przetrawić. To naprawdę majstersztyk a większość ludzi zdaje się nie zdawać z tego sprawy.”

By doprowadzić do powstania mini-serialu pomocną dłoń wyciągnął Mick Garris, któremu nieobce są filmy Kinga.

„Mick to wspaniały facet, ostatnio sporo rozmawialiśmy. Jedna ze stacji jest zainteresowana tym projektem, podjęli już rozmowy z Kingiem. Zobaczymy co się wydarzy.”

W innym wywiadzie, Garris przyznał, że jest zainteresowany 'Buckiem 8′:

„To coś w co z chęcią się zaangażuję. Panowie napisali naprawdę świetny scenariusz.”