„Charlie Puf-Puf” i Beryl Evans na SDCC

Kilka dni temu podawaliśmy zapowiedź wydarzenia jakie miało miejsce podczas tegorocznej edycji San Diego Comic-Con. W piątek pomiędzy godziną 12:00 a 13:00 na stoisku wydawnictwa Simon & Schuster pojawił się wyjątkowy gość. Była to stworzona przez Stephena Kinga na potrzeby cyklu „Mroczna Wieża” fikcyjna pisarka Beryl Evans – autorka książki dla dzieci „Charlie Puf-Puf” (również jak do tej pory fikcyjnej).

 

Prawdziwa tożsamość autorki do końca trzymana była w tajemnicy. Okazało sie, że na stoisku wydawnictwa pojawiła się aktorka Allison Davies. Pierwwsze 150 osób otrzymało egzemplarz książki „Charlie Puf-Puf”, którą zilustrował Ned Dameron (autor prac zdobiących limitowane wydania książki „Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe”). Każdy z posiadaczy książki miał tez możliwość zdobycia autografu „autorki”.

 

Książka ma 19 stron. Wydana jest w twardej oprawie. Autorem tesktu – który został przytoczony w całości w trzecim tomie cyklu „Mroczna Wieża” – jest Stephena King. Allison Davies jedynie zagrała autorkę Beryl Evans na podrzeby całego wydarzenia.