Cary Fukunaga opowiada o ekranizacji książki „To”

Cary Fukunaga przy okazji wywiadu poświęconego nowemu, znakomicie przyjętemu serialowi „Detektyw” (którego jest reżyserem i producentem) wypowiedział się też o ekranizacji książki To, którą szykuje.

Wciąż masz nadzieję na zrobienie dwuczęściowego filmu „To”?

Jestem w połowie przepisywania scenariusza do pierwszej części. Na razie nie pracujemy nad drugą. Pierwszy scenariusz skupia się na dzieciakach. To będzie coś na zasadzie połączenia „Goonies”’ i horroru.

Tak jak Tim Curry był świetny jako klown Pennywise w telewizyjnej adaptacji książki, jednym z najgorszych motywów był naprawdę słaby potwór na końcu filmu.

Na końcu naszego filmu nie będzie pająka. Z całą pewnością uszanujemy ducha książki Stephena Kinga ale horror musi być zmodernizowany by był odpowiedni. Na tym teraz polega moje zadanie. Muszę sprawić by horror bazował bardziej na napięciu niż na pokazywaniu potworów. Po prostu uważam, że one nie są straszne. To co może gdzieś tam się kryć, co możemy słyszeć i widzieć jak oddziałuje na różne rzeczy jest straszniejsze niż potwory pokazane wprost.