Bill Skarsgarg opowiada o postaci Pennywise’a, w którego się wciela w nowym „To”

Szwedzki aktor Bill Skarsgard, który przyjął rolę klowna w nowej ekranizacji powieści To wypowiedział się na temat tej postaci i jego podejściu do odtworzenia literackiego pierwowzoru:

To wyjątkowy bohater. Nieludzki, gorszy od socjopaty bo to przecież nawet nie człowiek. Nie jest klownem. Wcielam się tylko w jedną z postaci jaką To kreuje.

Ważnym jest abyśmy stworzyli coś świeżego i oryginalnego. Celowo nie nadamy mu tego dziwnego, śliskiego wyglądu.

To cieszy się kształtem klowna Pennywise’a, lubi gry i polowanie. Co jest zabawne dla tej złej istoty może wcale nie być zabawne dla innych. Ale on uważa się za wesołka.

To co zrobił z tą postacią Tim Curry było wspaniałe, ale właśnie dlatego ważne jest dla mnie by zrobić coś innego. Nigdy nie będę w stanie odtworzyć wykonania Tima Curry’ego tak dobrze jak Tim Curry.
 
Jest w tej postaci coś dziecinnego, bo jest tak blisko związany z dziećmi. Klown to manifestacja dziecięcej wyobraźni, więc jest w nim coś dziecinnego.

Zbierałem informacje na temat klownów. Chyba nie było takiego strachu przed klownami przed pojawieniem się książki. Oczywiście ludzie byli nimi zaniepokojeni ale nikt nie zgłębił tego tematu tak jak Stephen King.