An Evening With Harry, Carrie And Garp

1 i 2 sierpnia w Nowym Yorku, w Radio City Music Hall, odbędzie się impreza charytywna pod nazwą An Evening With Harry, Carrie And Garp.
J.K Rowling, Stephen King i John Irving będą na niej czytać fragmenty swoich książek. Dodatkowo odbędą się sesje z pytaniami do pisarzy, pojawią się też goście.

 

King napisał na swej stronie:

Jestem zaszczycony mogąc poinformować, iż 1 i 2 sierpnia będę czytał wspólnie z twórcami Pottera i Garpa w Radio City Music Hall. Doszło do tego gdyż dwoje dobrych ludzi zgodziło się ze mną, że można zrobić jedno wielkie spotkanie by wspomóc dwie akcje charytatywne.

Jedną jest Doctors Without Borders, międzynarodowa, niezależna organizacja medyczna pomagająca ludziom poszkodowanym w konfliktach zbrojnych, podczas epidemii czy w kataklizmach. Druga to The Haven Foundation, która pomaga artystom, którzy z powodu wypadku bądź choroby stracili możliwość pracy.

Impreza odbędzie się w Radio City Music Hall bo to największy i najlepszy obiekt jaki mogliśmy znaleźć, mamy nadzieję zapełnić go w oba wieczory. Mam nadzieję, że zobaczymy się tam – będzie fajnie!

Warto dodać, że The Haven Foundation to nowa fundacja Kinga.

Stephen King i John Irving (autor takich książek jak 'Świat według Garpa’, 'Hotel New Hampshire’ czy 'Zanim Cię znajdę’) poznali się w 1981 roku na podobnej imprezie, od tego czasu się przyjaźnią. Niedawno King dał odczyt na imprezie charytatywnej w szkole, którą współzałożył Irving z żoną. Irving obiecał Kingowi, że w podzięce wystąpi na akcji charytatywnej organizowanej przez niego. Oboje napisali do pani Rowling zapraszając ją do wspólnego wystąpienia.

King powiedział: „Uwielbiam jej książki i pomyślałem, że jeśli będziemy ją mieli, zbierzemy ogromną sumę pieniędzy. Myślę, że możemy zapełnić naprawdę, ogromny obiekt.” (Radio City Music Hall ma 6 tysięcy miejsc).
Pani Rowling wyznała: „Stephen udaje zaskoczonego, że zgodziałam się na udział w akcji. Ale szczerze mówiąc to była najbardziej atrakcyjna propozycja jaką kiedykolwiek znalazłam w kopercie.” King i Rowling nigdy się nie spotkali, choć autorka 'Harrego Pottera’ wysłała jedną ze swych książek Kingowi po jego wypadku w 1999 roku.

Ceny biletów wyglądają następująco: 12,5; 25; 50; 75 i 100 $. Jest też coś dla VIPów: lmitowana liczba „zestawów rodzinnych”, za 1000$ 4 miejsca przy scenie każdego wieczora plus 3 książki, od każdego autora po jednej, z autografami.