An Evening With Harry, Carrie And Garp

1 i 2 sierpnia w Nowym Yorku, w Radio City Music Hall, odbyła się impreza charytatywna pod nazwą An Evening With Harry, Carrie And Garp. Stephen King, J.K. Rowling i John Irving czytali dla zgromadzonej publiczności fragmenty swoich książek, a dochód z imprezy przeznaczony został na dwie fundacje, Doctors Without Borders i The Haven Foundation (którą założył King).

We wtorek imprezę poprowadziła Whoopi Goldberg. Jako pierwszy pojawił się King, zapowiedziany przez Kathy Bates (znana między innymi z ról Annie Wilkes i Dolores Claiborne w ekranizacjach książek Króla). King przeczytał 'Zemstę Tłustodupskiego Hogana’, mini-opowiadanko, które stanowi fragment noweli 'Ciało’ ze zbioru 'Cztery pory roku’. Następnie na scenę wszedł John Irving zapowiedziany przez Andre Braughera (niedawno wystąpił w nowej ekranizacji 'Miasteczka Salem’ w roli Matta Burke). Irving przeczytał fragment powieści 'Modlitwa za Owena’. Po nim zapowiedziana przez komika Jona Stewarta pojawiła się pani Rowling, która uraczyła widzów fragmentem książki 'Harry Potter i Książę Półkrwi’.

Następnie odbył się panel „Pytania i odpowiedzi”, z pośród wszystkich, którzy kupili bilet wybrano 12 osób, które mogły zadać pytanie swojemu ulubionemu autorowi.

W środę zmienili się goście wydarzenia, Stewarta i Braughera zastąpili Stanley Tucci i Tim Robbins (znany między innymi z ekranizacji 'Skazanych na Shawshank’). Pierwsze pytanie natomiast zadał Salman Rushdie.

 

Wcześniej odbyła się konferencja prasowa z udziałem trójki pisarzy. King i Irving wspólnymi siłami starali się przekonać autorkę Harrego Pottera by w ostatnim tomie sagi, który właśnie przygotowuje, nie uśmiercała młodego czarodzieja. King wspomniał historię Arthura Conan Doyle, który uśmiercił masowo uwielbianą postać Sherlocka Holmesa i po pewnym czasie pod niesłabnącym naciskiem powołał go ponownie do życia.

 

Podczas pierwszego wieczoru w Nowym Yorku, King podzielił się swoim nowym pomysłem na kolejną historię. W chwili obecnej jest to jedynie zalążek: bohater (bądź bohaterka) spotyka kobietę, którą nie widział /a 20 lat. Kobieta ta wygląda identycznie jak przy poprzednim spotkaniu tyle, że jest dużo większa (nie określił jednak czy jest grubsza czy wyższa).