Amerykańska premiera filmu „Dzieci kukurydzy”

O nowym filmowym podejściu do opowiadania Stephena Kinga Dzieci kukurydzy zrobiło się głośno w maju gdy okazało się, że prace na planie filmowym prowadzone są pomimo pandemii podczas gdy wszystkie inne produkcje wstrzymano. W lipcu dowiedzieliśmy się, że film nie jest ekranizacją opowiadania Kinga a prequelem, w którym będzie można zobaczyć jak doszło do zniknięcia wszystkich dorosłych w miasteczku Gatlin. Ten niezależny i niskobudżetowy film miał mieć premierę na przełomie 2020 i 2021 roku a okazało się, że bez jakiejkolwiek reklamy w piątek, 23 października, trafił do jednego kina w USA. W marcu w związku z lockdownem zamknięto wszystkie kina i część z nich nadal pozostaje nieczynna. Właśnie w ten piątek w mieście Sarasota otworzono jedno z kin sieci CMX, a wśród filmów, które można tam obejrzeć znalazły się „Dzieci kukurydzy”.

Nie wiadomo kiedy film trafi do szerszej dystrybucji, na chwilę obecną nie ma nawet jego zwiastuna. A tak prezentują się plakaty i opis filmu, który trwa 2 godziny:

Współczesne podejście do opowiadania Stephena Kinga „Dzieci kukurydzy” przedstawia wydarzenia, które doprowadziły do niesławnej masakry dorosłych przez ich dzieci w miasteczku Rhylstone. Eden (lat 12), sierota, którą opętał duch umierających pól kukurydzy otaczających miasteczko postanawia zemścić się na dorosłych, którzy poprzez swoje nieodpowiedzialne decyzje niszczą kukurydzę (a tym samym przyszłość dzieci). Bo (lat 18) równie zbulwersowana egoistycznym zachowaniem dorosłych postanawia przeciwstawić się Eden i jej radykalnemu planowi masakry każdego dorosłego w miasteczku. Chaos i zamęt prowadzi Bo i Eden do ostatecznego starcia a los wszystkich i wszystkiego leży w ich rękach.