Instytut

Opis

Jest tylko jedna droga ucieczki…

Głęboko w lasach stanu Maine znajduje się mroczny państwowy obiekt gdzie uprowadza się i więzi dzieci z całych Stanów Zjednoczonych. W Instytucie poddawane są one testom i zabiegom wykorzystującym ich szczególne dary, telepatię i telekinezę, dla osiągnięcia pewnych celów. Ostatnim rekrutem jest 12 letni Luke Ellis, który nie jest po prostu mądrym chłopcem, jest super mądry i posiada jeszcze jeden dar, który Instytut chciałby wykorzystać…

Daleko od tego miejsca, w małym miasteczku w Południowej Karolinie były gliniarz przyjął robotę u lokalnego szeryfa. Na co dzień po prostu patroluje ulice ale lada chwila stanie przed największą sprawą w swojej karierze.

Korytarze Instytutu obwieszone są plakatami mówiącymi o „kolejnym dniu w raju” ale Luke, jego przyjaciółka Kalisha i reszta dzieciaków nie mają wątpliwości, że nie są tutaj gośćmi a więźniami. I nie mają szans na ucieczkę. Ale nawet mały trybik może poruszyć wielką maszynę. Luke połączy siły z nowym, jeszcze młodszym rekrutem, Averym Dixonem, który ma zdolność czytania w myślach potężną jak nikt inny. Podczas gdy Instytut chce wykorzystać ich zdolności do ukrytych celów, połączone siły Luke’a i Avery’ego dadzą rezultaty, których nie mogą się spodziewać nawet ci, którzy przeprowadzają eksperymenty, włączając w to niesławną Panią Sigsby.

Info wydawnicze:

  • Rok wydania: 2019
  • Tytuł oryginalny: The Institute
  • Tłumaczenie: Rafał Lisowski

Ostatnie wydanie:

  • Wydawca: Albatros
  • Liczba stron: 576
  • Oprawa:


Recenzja

 

Inne wydania