Konkurs 179 – Outsider

Serwis StephenKing.pl i dystrybutor Galapagos zapraszają na KONKURS z okazji premiery serialu Outsider na DVD.

Do wygrania jest jeden egzemplarz DVD z serialem.

Konkurs trwa w dniach 29 lipca – 5 sierpnia (włącznie).

Zadanie:

Właśnie ogłoszono nominacje do nagród Emmy, Amerykańskiej Akademii Telewizyjnej. Jason Bateman został nominowany w kategorii „Najlepszy gościnny występ w serialu dramatycznym” za rolę Terry’ego Maitlanda, nauczyciela oskarżonego o zabójstwo dziecka w „Outsiderze”. Napisz w jakiej innej ekranizacji prozy Stephena Kinga widziałabyś / widziałbyś tego aktora i do jakiej roli by się nadawał.

Zwycięzca:

Jakub K; Brwilno Dolne

Jason Bateman jako aktor ma kilka cech charakterystycznych. Przede wszystkim cechuje go pewna osobowościowa obłość ale rozumiana w pozytywny sposób. Bateman doskonale sprawdza się jako chłopak z sąsiedztwa albo swojski ojciec i mąż z sąsiedztwa. Taki typowy facet na spokojnym amerykańskim przedmieściu, który akurat myje samochód albo podlewa trawnik. Do tego Jason Bateman jest niewątpliwie męski, ma też w sobie naturalną dowcipność i niemal zawsze wygląda na młodszego niż faktycznie jest ale przy tym nie wygląda on dziecinnie. Bateman jest typem aktora, z którym niemal zawsze sympatyzujemy.
Patrząc na te cechy tego aktora najbardziej pasowałby mi on do głównych męskich postaci z pierwszych książek Kinga. Żałować tu można, że nie zrealizowano z nim żadnego z takich filmów jeszcze 10 lat temu. Bateman jeszcze kilka(naście) lat temu doskonale pasowałby do roli Bena Mearsa z Miasteczka Salem, Andy’ego McGee z Podpalaczki czy Vica Trentona z Cujo. Niestety obecnie Bateman jest już po 50 i te role w przypadku ewentualnych remake’ów są raczej poza jego zasięgiem. Ale już, choć to dość ryzykowne, mógłby wystąpić w ewentualnej ekranizacji Ręki mistrza jako Edgar Freemantle. Nie jest on niestety aktorem z najwyższej, także marketingowej półki dlatego małe jest prawdopodobieństwo, że ktoś powierzy mu tę rolę w tak ważnej produkcji.
Dlatego ja uważam, że najlepszą rolą dla Batemana była by postać Wesley’a Smitha z opowiadania Ur. Opowiadanie jest małe, które można by zmieścić w krótkim albo średnim metrażu w antologii albo jako specjalny short dla np. Amazonu czy Netfliksa, dzięki czemu wysoka rozpoznawalność aktora nie byłaby najważniejsza. Także wiek nie miałby znaczenia a najważniejszy byłoby samo sympatyzowanie z bohaterem co Jason łatwo by osiągnął. Ja od dłuższego czasu czekam aż ktoś się zabierze za ekranizację tego świetnego opowiadania i nie pogniewałbym się gdyby wystąpił w niej Jason Bateman.