Road Rage: Throttle #2

Road Rage 02 - Throttle 02Opis

Klub motocyklowy Plemię dokonał paru złych rzeczy w swoim czasie, ale z całą pewnością niczego takiego, co by zasługiwało na atak szalonego kierowcy ciężarówki! „Gaz do dechy”, historia uznanego powieściopisarza, scenarzysty komiksowego i zdobywcy nagrody Eisnera Joe Hilla i jego ojca Stephena Kinga gwarantuje, że zanim wszystko dobiegnie końca, ulice staną się czerwone.

Informacje

  • okładka: Nelson Daniel
  • Ilustracje: Nelson Daniel
  • scenariusz: Chris Ryall
  • liczba stron: 32
  • data wydania: marzec 2012

Dodatki

  • ilustracja okładkowa zeszytu #2
  • scenarzysta Chrisa Ryalla odpowiada na listy od czytelników
  • rysunki bohaterów komiksu

 

Plansze

Recenzja

Drugi zeszyt 'Road Rage’ zaczyna się dokładnie w momencie, w którym zostawiono nas w numerze poprzednim. Rzuceni jesteśmy więc w emocjonujący pościg cysterny za Race’em, jednym z członków motocyklowego gangu, który niezamierzenie oddzielił się od reszty swojej paczki. Roy, inny członek The Tribe postanawia zniknąć z feralnej szosy i zostawia pozostałych uciekając w przeciwnym kierunku. Garstka tych, którzy przeżyli i pozostali na drodze postanawia ratować Race’a i podejmuje walkę z szalonym kierowcą ciężarówki.Pierwszy zeszyt był intensywny, ale teraz stężenie akcji wznosi się o kilka poziomów wyżej. Tutaj od pierwszej do niemal ostatniej strony dzieje się dużo i szybko. Rozgrywka między adwersarzami na szosie przedstawiona jest bardzo filmowo. Naprawdę zarówno scenarzysta jak i rysownik świetnie przenieśli na kartki komiksu to co King i Hill wymyślili na łamach opowiadania. Muszę przyznać, że rysunki Nelsona Daniela przy drugiej odsłonie spodobały mi się jeszcze bardziej. Końcówka to już uspokojenie akcji ale nie emocji, świetna rozgrywka między ojcem i synem wyjaśniająca dlaczego doszło do spotkania z kierowcą ciężarówki. Mimo, że trudno było tak naprawdę zżyć się z bohaterami, bo komiks jest na to zbyt krótki, to zakończenie naprawdę zasmuca.

Dodatki mają podobną formułę jak w zeszycie #1. Najpierw możemy obejrzeć ilustrację okładkową zeszytu otwierającego drugą opowieść, adaptację opowiadania Richarda Matchesona 'Duel’. Następnie na dwóch stronach scenarzysta Chris Ryall odpowiada na e-maile czytelników, które dostał po premierze pierwszego numeru. Na koniec mamy kolejne dwa rysunki bohaterów komiksu. Szkoda, że łącznie powstały, czy też może zostały udostępnione, tylko cztery takie prace, bo są naprawdę świetne.

Kończąc omawianie tego dwuzeszytowego projektu trzeba wspomnieć jeszcze o okładkach. Powstało aż 9 ilustracji (dodatkowo są jeszcze 3 różne ilustracje z logiem The Tribe). To naprawdę bardzo dużo, co świadczy o potencjale jaki widzieli wydawcy w tym tytule. Autorami okładek są trzej rysownicy, Nelson Daniel, Phil Noto i Tony Harris. Wszyscy wykonali dobrą robotę, aż chciałoby się mieć wszystkie warianty tych dwóch zeszytów. Warto też wyróżnić ilustracje Harrisa, bo to on odpowiedzialny jest za okładki ze Stephenem Kingiem i Joe Hillem. Znakomity rarytas dla fanów.

Wydawać by się mogło, że krótkie i proste fabularnie opowiadanie nie nadaje się na adaptację komiksową. Może inaczej, że nie ma sensu takowej robić. Ale kto wie czy decyzję o powstaniu takowej podjęto mając świadomość, że i tak same nazwiska przyciągną klientów. Na szczęście jednak poza nazwiskami dostajemy naprawdę solidny, ciekawy i ładnie wykonany komiks. Warto postawić go na półce obok antologi 'Jest legendą’ zawierającej opowiadanie Kingów.

Autor: nocny
Data: 05.09.2012

Inne okładki

wersja podstawowa B
Phil Noto
wariant limitowany A
Nelson Daniel
wariant limitowany B
Tony Harris
 wariant limitowany
Jetpack Comics
Nelson Daniel