Haven sezon 4 odcinek 5

Recenzja odcinka „The New Girl”

Poprzedni odcinek zakończył się mocnym cliffhangerem, który mimo tego, że moja ocena serialu mocno osłabła, kazał szybko zabrać się za kolejną odsłonę tego sezonu. Audrey, która powróciła wreszcie do Haven okazuje się nie być już agentką, której poczynania obserwowaliśmy przez ostatnie trzy lata. Ze stodoły wyszła nie Audrey a Lexie. Nie zna nikogo w miasteczku z Nathanem i Duke’em na czele. Z wcześniejszych odcinków wiemy, że co pewien czas „Audrey” pojawia się w miasteczku pod inną postacią i wszystko wygląda na to, ze Lexie to kolejne, czwarte bodajże jej wcielenie. Z jednej strony bardzo oryginalny i ciekawy serialowy twist, z drugiej strony myślałem, że ciężko będzie mi zaakceptować takie rozwiązanie.

'The New Girl’ poza głównym wątkiem związanym z nowym wcieleniem Audrey oferuje oczywiście także kolejny „kłopot tygodnia” i kolejne śledztwo. Ten aspekt jest całkiem niezły i co ciekawe główna bohaterka, pomimo, że jest teraz byłą barmanką i zupełnie nową osobą w mieście, towarzyszy Nathanowi i Duke’owi w rozwiązywaniu zagadki. Razi trochę ten skrót fabularny, Lexi zachowuje się, jakby fakt, że za pomocą nadprzyrodzonych zjawisk znalazła się w nowym miejscu, gdzie wszyscy biorą ją za kogoś innego nie był niczym nadzwyczajnym. Scenarzyści oczywiście starają się by wszystko to się ładnie kleiło, ale moim zdaniem powinno to być bardziej rozłożone w czasie, może wtedy byłoby to bardziej wiarygodne.

Mimo to odcinek ten oglądało się całkiem przyjemnie, i gdy już postanowiłem sobie, że jakoś przyzwyczaję się do nowego zwrotu w tej historii, twórcy zafundowali kolejny twist, chociaż tym razem bardzo przyjemny. Zakończenie epizodu znów zachęciło mnie do dalszej przygody z 'Haven’, to akurat od lat udaje się scenarzystom, co bym złego nie mówił o konkretnym odcinku to często jest tak, że zakończenie i tak każe mi czekać na kolejny. A tym razem ów twist pozwala mi patrzeć z optymizmem w przyszłość, bo wszystko wskazuje na to, że to wszystko co bardzo krytykowałem w czwartym sezonie dobiegło końca i od następnego odcinka ruszamy od nowa z mam nadzieję ciekawymi historiami miasteczka i jego mieszkańców.

Autor: nocny