Haven sezon 1 odcinek 5

Recenzja odcinka „Ball And Chain”

Po ostatnich wypowiedziach producentów serialu, przestałem czekać na nawiązania do książki Stephena Kinga. Wiemy już, że historia Colorado Kida pojawi się w epizodach 10 i 13. Do tego czasu spodziewać się można odcinków opartych na tej samej zasadzie co dotychczas – para policjantów rozwiązuje kryminalno-paranormalne zagadki co i rusz pojawiające się w miasteczku Haven. Chodzi teraz o to by były to historyjki ciekawe, w miarę wiarygodne i pełne napięcia czy tajemniczości. Epizod piąty niestety mi tego nie dostarczył.

Właściwie zapowiadało się całkiem nieźle, Znani z książki Kinga Vince i Dave znajdują zwłoki bardzo starego mężczyzny. Mija tydzień i pojawiają się kolejne zwłoki kolejnego staruszka. Okazuje się jednak, iż ów mężczyzna jeszcze dzień wcześniej był pełnym wigoru 30-letnim podrywaczem, który żadnej turystce nie przepuścił. I tak Audrey i Nathan próbują dowiedzieć się co, lub kto, powoduje błyskwiczne starzenie się ludzi doprowadzając do ich zgonu.

Temat może nie jest oryginalny, ale miałem nadzieję na klimatyczny i ciekawy odcinek. Coś jednak nie zaskoczyło, bo zamiast mnie wciągać, fabuła robiła się coraz nudniejsza. Pewne ożywienie wprowadził Duke, czyli trzecia z głównych postaci serialu. Ale zaraz potem nastąpiło wyjaśnianie tej zagadkowej sprawy i całkowicie mi się ono nie spodobało. Jak narazie pod względem fabuły to najsłabsza odsłona tego serialu. Największym natomiast plusem 'Haven’ jest Eric Balfour czyli serialowy Duke. Sceny z jego udziałem zazwyczaj są ciekawsze, nadaje on jakiegoś kolorytu. Dobrym posunięciem jest próba budowania jakichś relacji między głównymi bohaterami, które scenarzysta wplata między wątki kryminalne.

Mamy za sobą najsłabszy epizod ale na szczęście po jego emisji zaprezentowano zapowiedź kolejnego i ten z kolei może okazać się najlepszym. Muszę powiedzieć, że trailer bardzo mnie zachęcił do kolejnego seansu mimo tego, że dopiero co wynudziłem się przy bieżącym odcinku. Zobaczymy, mam nadzieję, że będzie dużo lepiej, w końcu każdy serial ma odcinki średnie i bardzo dobre.

Autor: nocny