Sons of Anarchy – 3×03 – Caregiver

Opis

„Sons of Anarchy” to nazwa klubu motocyklowego z amerykańskiego miasteczka Charming. Członkowie klubu prowadzą warsztat samochodowy, ale nie jest to główne źródło ich dochodów. Działalność ta stanowi jedynie przykrywkę dla nielegalnego handlu bronią. Bohaterowie łamią prawo, ale nie są do gruntu źli. Starają się chronić miasto przed wpływami innych gangów, zyskując dzięki temu szacunek lokalnej społeczności. Relacje, które łączą członków SoA przypominają więzi rodzinne, wartością nadrzędną jest jednak dobro klubu, a konsekwencje dokonywanych wyborów często bywają dramatyczne…

Wywiad

Informacje

Stephen King wystąpił gościnnie w trzecim odcinku trzeciego sezonu serialu „Sons of Anarchy”. Zagrał tam cichego samotnika, który pojawił się w życiu Gemmy (Katey Segal), gdy ta była w potrzebie. Producenci sami zaproponowali Kingowi rolę po tym jak dowiedzieli się, że jest on fanem serialu. Amerykańska premiera odcinka odbyła się 21 września, w dzień 63 urodzin Kinga.

Postać grana przez Kinga nazywa się Bachman.

Zdjęcia promocyjne

Stephen King o swojej roli

Miałem okazję zagrać w „Sons of Anarchy” (dla tych co oglądają znane po prostu jako „Sons” lub SOA) i chętnie z niej skorzystałem. Lubię grać – nie żebym był w tym dobry, ale sądzę, że większość pisarzy lubi – i pojawiły się sprzyjające ku temu okoliczności. Byłem w Los Angeles, gdzie kręcą SOA, by odebrać nagrodę biblioteki, twórca, Kurt Sutter, zapewnił mnie, że napisze dla mnie odpowiednio niemiłą rolę (w wielu filmach byłem skazany na granie umysłowo niepełnosprawnych wiejskich kmiotków), ale najważniejsze było to, że powiedział iż umieści mnie na zajebistym Harleyu. Jak mogłem odmówić?

Spotkałem większość obsady, która stworzyła małą rodzinę na ranczu oddalonym mniej więcej o godzinę od miasta gdzie kręcą. W szczególności było mi miło poznać Charlie Hunnama (Jax) i Rona Perlmana, który grał z dwóch moich filmach („Lunatycy” i stworzona dla telewizji „Desperacja”, gdzie w roli złego gliniarza, Colliego Entriagana, był wyborny). Dostałem trzy podpisane zdjęcia Hellboya dla moich wnuków, nieźle. Oprócz tego zagrałem z Katey Sagal, grającą Gemmę, straszną matronę klanu Synów i Kimem Coatesem, który gra Tiga. Traktowali mnie jak profesjonalistę, którym z całą pewnością nie jestem. Tak samo czynił reżyser Billy Gierhart (który pracował również przy „Mgle”).

Motocykl był po prostu fantastyczny: jaskrawo czerwony Harley-Davidson Road-Glide. Jak na mój gust trochę za bardzo wystrojony, a gdybym go kiedyś przewrócił to nie byłbym w stanie go z powrotem podnieść. Ale cieszyłbym się gdybym mógł go zabrać do domu (niestety, nie da rady). Gram sprzątacza. Jeżeli widzieliście „Pulp Fiction” wiecie o czym mówię. Jeżeli nie, to powiedzmy, że jeżeli macie ciało, którego musicie się pozbyć, jestem tym kogo potrzebujecie (ulubiona linijka: „How’s the drain on that slop sink?”). Oprócz tego musiałem nosić morderczą broń.

Same czarne ciuchy jaskrawo czerwony pojazd – nie da się lepiej. Co sądzicie… może serial, no wiecie, „Sprzątacz”?

Niee, raczej nie.

Galeria zdjęć