Discordia – A Dark Tower Online Experience

 Discordia

Informacje

„Discordia” to internetowy projekt, który powstawał od początków 2007 roku. Wystartował jako mały, dodatkowy pomysł mający pojawić się na nowo powstałej oficjalnej stronie serii „Mroczna Wieża”. Docelowo z czasem rozwinąć się miał w wykorzystującą najnowsze technologie opowieść przedstawiającą wojnę pomiędzy Tet Corporation a Sombra/NCP.

„Discordia” ukazuje zakulisowe konflikty pomiędzy tymi dwiema firmami przedstawiając fanom serii nowe postacie oraz wiele mechanicznych i magicznych przedmiotów pochodzących od Starszych ze Świata Pośredniego. Podczas naszej przygody odwiedzimy wiele miejsc, zarówno już tych znanych jak i tych tylko wspomnianych w książkach. Mimo że możemy nie zobaczyć Rolanda i jego ka-tet, załoga tworząca projekt pamiętała oblicza swoich ojców. Zrobili oni wszystko by oddać cześć oryginalnej serii i równocześnie odkryć nowe i ekscytujące miejsca z tego uniwersum.

„Discordia” wykorzystuje Flash i Flash Video by wciągnąć użytkownika w grafikę i wideo 3D drobiazgowo odwzorowujące książki. Wraz z retrospektywnym tekstem Robin Furth, wysoce szczegółowym środowiskiem stworzonym przez Briana Starka i prawdziwie cudownymi, oryginalnymi obrazami Michaela Whelana, „Discordia” staje się rewolucyjnym doświadczeniem, które powinno zadowolić każdego fana „Mrocznej Wieży”.

W grze ukryte są grafiki wszystkich głównych bohaterów autorstwa Michaela Whelana. W momencie jak się je odnajdzie, będzie istniała możliwość ich zapisania w wysokiej rozdzielczości w formie tapety na swoim dysku. Jeżeli gracz znajdzie wszystkie ukryte grafiki to uzyska możliwość ściągnięcia plików w dużej rozdzielczości, które nadadzą się do wydrukowania i będą mogły pełnić funkcję portretów bohaterów.

W grze ukryte są też przedmioty. Po odnalezieniu ich pojawia się zdjęcie przedmiotu, jego opis i możliwość ściągnięcia grafiki w większej rozdzielczości.

Ciekawostki

Postaci Ojca Callahana, którą odnajdujemy na jednej z ukrytych grafik, użyczył swego wizerunku David Williamson – jeden z fanów Stephena Kinga aktywnie udzielający się w serwisie TheDarkTower.org, a prywatnie właściciel Betts Bookstore, największego sklepu z książkami Kinga.

Discordia - ojciec Callahan

W oficjalnym sklepie StephenKing.com ukazało się sporo gadżetów zdobionych przez trzy wzory nawiązujące do gry „Discordia”.

 

Wstęp

Grę poprzedza prawie 2-minutowy filmik, który zwiastuje docelowo bardzo rozbudowaną historię. Przedstawione zostają migawki z tablicy, na której znajdują się akta, zdjęcia i rysunki.

 

 Discordia - Chapter One

Postacie

W grze ukryte są grafiki wszystkich głównych bohaterów autorstwa Michaela Whelana. W momencie jak się je odnajdzie, będzie istniała możliwość ich zapisania w wysokiej rozdzielczości w formie tapety na swoim dysku. Jeżeli gracz znajdzie wszystkie ukryte grafiki to uzyska możliwość ściągnięcia plików w dużej rozdzielczości, które nadadzą się do wydrukowania i będą mogły pełnić funkcję portretów bohaterów.

 • Ojciec Callahan (Dixie Pig Main Dining Room #4)
 • Jake Chambers (Dixie Pig Kitchen #3)
 • Eddie Dean (Tunel Lobby #3)
 • Susannah Dean (Tunel Lobby #6)
 • Ej (Tunel #4)
 • Roland Deschain (Tunel #7)

 

Przedmioty

W grze ukryte są też przedmioty. Po odnalezieniu ich pojawia się zdjęcie przedmiotu, jego opis i możliwość ściągnięcia grafiki w większej rozdzielczości.

 • Callahan’s Can-Tah (Dixie Pig Main Dining Room #5)
 • Jake’s Riza (Dixie Pig Kitchen #2)
 • Mystery Bot (Tunel Lobby #4)
 • Todash Bag (Tunel Lobby #5)
 • Prophetic Jawbone (Tunel #6)

 

Lokacje

1. (NYC) Tet Corporation Gun and Rifle Range
Na wejściu czeka nas trening na strzelnicy, który służy jedynie zabawie. Można go przejść lub pominąć. W zależności od tego ile manekinów uda nam się ustrzelić (liczą się tylko strzały w głowę) dostajemy odpowiednią rangę.

 

2. (NYC) Dixie Pig Main Dining Room
Siedem klimatycznych plansz prezentujących krwawą jatkę po strzelaninie w Dixie Pig. Na tym poziomie odnajdujemy jedną ukrytą postać – Ojca Callahana – oraz jeden przedmiot upuszczony tam przez Pere w siódmym tomie – Callahan’s Can-Tah.

 

3. (NYC) Dixie Pig Bathroom
Jedna plansza, w której nic nie odnajdujemy. Możemy sobie jedynie zwiedzić miejsce gdzie ci źli wykonywali przyziemne sprawy 🙂

 

4. (NYC) Dixie Pig VIP Room
Kolejne miejsce, w którym nie znajdujemy żadnych przedmiotów ani postaci. VIP Room składa się z trzech plansz, które służą jedynie jako ilustracje do książki.

 

5. (NYC) Dixie Pig Kitchen
Kuchnia to następne duże pomieszczenie, na które składa się siedem plansz. Tu z kolei odnajdujemy rzeczy związane z najmłodszym członkiem ka-tet, czyli postać – Jake’a Chambersa – oraz Jake’s Riza.

 

6. (NYC) Dixie Pig Pantry
Spiżarnia jest ostatnim pomieszczeniem w Dixie Pig. Składa się z pięciu plansz. Nie znajdujemy w niej żadnej postaci ani przedmiotu, ale musimy ją odwiedzić by odblokować kolejną lokację – Investigate Lobby.

 

7. (NYC Undeground) Tunel Lobby
Mało ciekawe pomieszczenie składające się z sześciu plansz. Tunel Lobby jest jednak bardzo istotne, gdyż znajdziemy tutaj aż dwie postacie – Eddie Dean, Susannah Dean – oraz dwa ukryte przedmioty – Mystery Bot i Todash Bag.

 

8. (NYC Undeground) Tunel
Ostatnią lokacją jest tunel prowadzący do Fedic. Składa się z siedmiu plansz. Możemy tu odnaleźć dwie postaci – Eja i Rolanda Deschain – oraz jeden ukryty przedmiot – Prophetic Jawbone. Po odkryciu ostatniej postaci odblokowujemy link do ściągnięcia plików w ogromnej rozdzielczości.

 

Po przejściu wszystkich lokacji dochodzimy do drzwi. Aby zakończyć rozdział klikamy zamek, a następnie podajemy hasło z książki.

 

Drugi rozdział był kilka razy, po cichu zapowiadany ale ostatecznie projekt nie doczekał się kontynuacji.