Charlie Ciuch-Ciuch

22 lipca 2016 roku na konwencie San Diego Comic-Con odbyło się ciekawe wydarzenie. Na stoisku wydawnictwa Simon & Schuster pojawił się wyjątkowy gość. Była to stworzona przez Stephena Kinga na potrzeby cyklu „Mroczna Wieża” fikcyjna pisarka Beryl Evans – autorka książki dla dzieci „Charlie Ciuch-Ciuch”. Sama książka do tego czasu też była fikcyjna. Jednak w tym roku, na potrzeby promocji filmu „Mroczna Wieża”, który skupia się na wątku Jake’a Chambersa, wydano 150 egzemplarzy „Charlie’go Ciuch-Ciuch”, którego zilustrował Ned Dameron, autor prac zdobiących limitowane wydania książki „Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe”.

Prawdziwa tożsamość autorki do końca trzymana była w tajemnicy. Okazało się, że na stoisku wydawnictwa pojawiła się aktorka Allison Davies. Pierwsze 150 osób otrzymało egzemplarz książki, każdy miał też możliwość zdobycia autografu „autorki”.

Niespodziewanie na 22 listopada wydawnictwo Simon & Schuster zapowiedziało premierę „Charliego Ciuch-Ciuch”, który trafi do regularnej sprzedaży. Książeczka ma 24 strony a jej koszt to 14,99 $. W stosunku do wydania konwentowego minimalnie zmieniła się okładka, na tym wydaniu umieszczono zabawny cytat Stephena Kinga zachęcający do kupna tego tytułu: „Gdybym kiedykolwiek napisał książeczkę dla dzieci, to wyglądałaby właśnie tak!„.
Autorem tekstu – który został przytoczony w całości w trzecim tomie cyklu „Mroczna Wieża” – jest Stephen King.

W Polsce książeczkę wydało Prószyński – S-ka.