Zapowiedź premiery książki „Charlie Ciuch-Ciuch”

14 marca za sprawą wydawnictwa Prószyński i S-ka na polskie półki księgarskie trafi książka „Charlie Ciuch-Ciuch” autorstwa Beryl Evans. Książka ma 19 stron, za polski przekład odpowiada Maciejka Mazan, ilustracje wykonał Ned Dameron. Książka kosztuje 29,90 zł.

Charlie Ciuch-Ciuch

Oficjalny opis wydawcy:

Po raz pierwszy w edycji z oryginalnymi rysunkami wzruszająca opowieść o parowozie Charlim Ciuch-Ciuch.

Z dumą przedstawiamy wydaną w 1942 roku kultową książkę  – w nowym, przygotowanym specjalnie na tę okazję, tłumaczeniu Maciejki Mazan.
Historia Charliego, na pozór zwyczajnej „ciuch-ciuch-ciuchci”, i jego wielkiej przyjaźni z maszynistą Bobem z pewnością poruszy serca wielu dzieci (i dorosłych!), tak jak poruszyła Stephena Kinga i… jednego z bohaterów jego „Mrocznej wieży”. Aż chciałoby się spytać, kto naprawdę wymyślił tę historię.

Opracowanie graficzne wzorowane na oryginalnych ilustracjach: Ned Dameron

 

Informacje o książce

22 lipca 2016 roku na konwencie San Diego Comic-Con odbyło się ciekawe wydarzenie. Na stoisku wydawnictwa Simon & Schuster pojawił się wyjątkowy gość. Była to stworzona przez Stephena Kinga na potrzeby cyklu „Mroczna Wieża” fikcyjna pisarka Beryl Evans – autorka książki dla dzieci „Charlie Ciuch-Ciuch”. Sama książka do tego czasu też była fikcyjna. Jednak w tym roku, na potrzeby promocji filmu „Mroczna Wieża”, który skupia się na wątku Jake’a Chambersa, wydano 150 egzemplarzy „Charlie’go Ciuch-Ciuch”, którego zilustrował Ned Dameron, autor prac zdobiących limitowane wydania książki „Mroczna Wieża III: Ziemie jałowe”.

Prawdziwa tożsamość autorki do końca trzymana była w tajemnicy. Okazało się, że na stoisku wydawnictwa pojawiła się aktorka Allison Davies. Pierwsze 150 osób otrzymało egzemplarz książki, każdy miał też możliwość zdobycia autografu „autorki”.

Niespodziewanie na 22 listopada wydawnictwo Simon & Schuster zapowiedziało premierę „Charliego Ciuch-Ciuch”, który trafi do regularnej sprzedaży. Książeczka ma 24 strony a jej koszt to 14,99 $. W stosunku do wydania konwentowego minimalnie zmieniła się okładka, na tym wydaniu umieszczono zabawny cytat Stephena Kinga zachęcający do kupna tego tytułu: „Gdybym kiedykolwiek napisał książeczkę dla dzieci, to wyglądałaby właśnie tak!„.
Autorem tekstu – który został przytoczony w całości w trzecim tomie cyklu „Mroczna Wieża” – jest Stephen King.

Zdjęcia Beryl Evans z San Diego Comic Con, Stephena Kinga i galeria ilustracji z książki