Zapowiedź nowego wydania powieści „Bastion”

Wraz z nowym rokiem wydawnictwo Albatros rusza z kolejnymi wznowieniami książek Stephena Kinga. 23 lutego do sprzedaży trafi powieść Bastion. Wydanie to będzie miało serialową ilustrację okładkową i twardą oprawę. Co ciekawe to wydanie będzie miało 1088 stron czyli 78 mniej niż poprzednie, różnica wynika z innego formatu, nowy będzie kilka milimetrów większy.

Apokaliptyczny thriller Mistrza Grozy. Przerażająca wizja świata po zagładzie biologicznej.
Tak kończy się świat…
Wystarczy błąd na komputerze w laboratorium Ministerstwa Obrony.
Najpierw nadchodzi epidemia. Potem pojawiają się sny…

Zaczyna się niewinnie – od zwykłego przeziębienia. Ktoś kichnął, ktoś umarł i nagle Ziemia staje się masowym grobem.
Nieliczni, którzy przetrwali, zaczynają mieć wizje wskazujące im drogę. Każdy musi dokonać wyboru i podążyć własną ścieżką.
Podzielona ludzkość tworzy dwa obozy – Wolną Strefę w Kolorado i dyktaturę w Las Vegas, rządzoną przez psychopatów i kryminalistów, w których epidemia obudziła to, co najgorsze. Ci, którzy wierzą w miłość i braterstwo, mają w starciu z nimi niewielkie szanse. Tyle że konfrontacja między siłami dobra i zła staje się nieunikniona.
Pod koniec 2020 roku miał premierę wyprodukowany przez stację CBS miniserial stworzony na podstawie książki. Wystąpili w nim między innymi Whoopi Goldberg, James Mardsen, Amber Heard oraz Alexander Skarsgard.