Zapowiedź nowego wydania książki „Oczy smoka”

Wydawnictwo Albatros szykuje kolejne wznowienie w nowej serii. Tym razem będzie to krótka powieść dla dzieci i dorosłych Oczy smoka. Książka w twardej oprawie i z nową okładką pojawi się w sprzedaży 20 kwietnia.

HISTORIA DLA DZIECI I DOROSŁYCH – O SMOKACH, DWUGŁOWYCH PAPUGACH, MAGII, KRÓLACH I KSIĄŻĘTACH.
Nawiązująca do klasycznych baśni powieść fantasy, w której pojawia się postać czarnoksiężnika znana z „Bastionu” i cyklu „Mroczna Wieża”.
Król nie żyje, zatruty Smoczym Piaskiem, na który nie ma lekarstwa…
Po śmierci dobrego króla Delainu, Rolanda, wybrany przez niego następca, starszy syn Peter, zostaje oskarżony o otrucie ojca i zamknięty na szczycie wieży. Tymczasem winny zbrodni jest czarnoksiężnik Flagg, jeden z największych żyjących magów, który realizuje swój przewrotny plan. Chce osadzić na tronie i zostać doradcą młodszego syna zmarłego króla, Thomasa, zazdrosnego o brata, którego poddani darzą wielką miłością, podobnie jak kiedyś jego matkę.
Przejmując stopniowo władzę nad Delainem, Flagg oddaje się swoim ulubionym rozrywkom – spiskuje, prowokuje konflikty i z przyjemnością przygląda się rozlewowi krwi… Do czasu aż prawowity następca tronu ucieka z wieży, by stawić mu czoła i zapobiec horrorowi, jaki sadystyczny mag szykuje królestwu.