Spektakl „Misery” w warszawskim Teatrze Kwadrat

W styczniu na deskach warszawskiego Teatru Kwadrat zobaczyć będzie można przedstawienie Misery na postawie powieści Stephena Kinga.

misery-plakat

Przedstawienie „Misery” to zupełnie nowa jakość i inny wymiar rozrywki w zupełnie nowej przestrzeni. Pierwszy spektakl na Scenie Kameralnej Kwadratu to klasyczny dreszczowiec  – adaptacja powieści Stephena Kinga.  Na podstawie książki powstał słynny film pod tym samym tytułem.

Autor poczytnych romansów Paul Sheldon traci kontrolę nad autem w czasie śnieżycy. Rozbity samochód i nieprzytomnego pisarza odnajduje przypadkiem mieszkająca w pobliżu zawodowa pielęgniarka –  Annie Wilkes. Wybawczyni okazuje się być wielką fanką Paula i jego twórczości. Annie opiekuje się swoim idolem z wielkim zapałem, ale jego powrót do zdrowia nie jest jej prawdziwą intencją… samotna kobieta chce, żeby Paul został w jej domu na zawsze. I zrobi wszystko – dosłownie –  aby ten cel osiągnąć.

Reżyser Robert Gliński doświadczony w pracy zarówno w teatrze jak i w filmie stworzył nastrój, dzięki któremu widz będzie śledził akcję w napięciu od pierwszej do ostatniej minuty przedstawienia. W nowym spektaklu niezapomniane kreacje aktorskie stworzyli: Ewa Wencel oraz grający gościnnie Piotr Polk.

Spektakl prezentowany jest na scenie kameralnej.

OBSADA:

Paul Sheldon – Piotr Polk
Annie Wilkes – Ewa Wencel
Szeryf Buster – Marcin Piętowski

Autor: William Goldman
Przekład: Jacek Kaduczak
Reżyseria: Robert Gliński
Asystent reżysera:
Marcin Piętowski
Scenografia
: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Ewa Gdowiok
Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: 7 stycznia 2017r.

Najbliższe spektakle:
10, 11, 12 stycznia, godzina 19:30
Teatr Kwadrat
Scena Kameralna
ul. Marszałkowska 138 Warszawa