Premiera antologii „17 podniebnych koszmarów”

Dziś do sprzedaży trafiła antologia pod redakcją Stephena Kinga i Beva Vincenta 17 podniebnych koszmarów.

Zapnijcie pasy, przed wami lot pełen koszmarów wybranych dla was przez Stephena Kinga i Beva Vincenta. Pasjonująca antologia, lektura w sam raz na lotnisko bądź do samolotu, zawierająca między innymi nowe opowiadania Joe Hilla i Stephena Kinga. Stephen King napisał także przedmowę i wprowadzenia do wszystkich utworów.

Stephen King nie znosi latać. I wraz ze współredaktorem, Bevem Vincentem, pragnie podzielić się tym strachem przed lataniem z wami.
Witajcie w „17 podniebnych koszmarach”, antologii opowiadającej o nieszczęściach, które mogą was spotkać, kiedy jesteście jedenaście kilometrów nad ziemią i pędzicie z prędkością ponad ośmiuset kilometrów na godzinę, zamknięci w metalowej rurze (jak – brrr! – w trumnie) z około setką obcych ludzi. To książka o wszelkich zdarzeniach mogących zmienić waszą podróż po przyjaznym niebie w horror, w tym także takich, których dotąd nawet sobie nie wyobrażaliście… ale o których teraz już nie będziecie mogli przestać myśleć, gdy następnym razem wsiądziecie do samolotu i oddacie swój los w ręce obcego człowieka.

Antologia zawiera nowe utwory Joe Hilla i Stephena Kinga, a także czternaście klasycznych opowiadań oraz jeden wiersz. Teksty takich autorów jak Richard Matheson, Ray Bradbury, Roald Dahl, Dan Simmons sprawiają, że zbiór „17 podniebnych koszmarów” jest, jak ujmuje to King, „idealną lekturą do samolotu, zwłaszcza podchodzącego do lądowania podczas burzy… Nawet jeśli siedzicie bezpiecznie na ziemi, lepiej mocno zapnijcie pasy”.
Przerażająca książka, która sprawi, że dobrze się zastanowicie, zanim zdecydujecie, w jaki sposób chcecie podróżować.

Spis treści:

PRZEDMOWA – Stephen King
ŁADUNEK – E. Michael Lewis
GROZA PRZESTWORZY – sir Arthur Conan Doyle
KOSZMAR NA WYSOKOŚCI SZEŚCIU TYSIĘCY METRÓW – Richard Matheson
LATAJĄCA MASZYNA – Ambrose Bierce
LUCYFERZE! – E.C. Tubb
KATEGORIA PIĄTA – Tom Bissell
DWIE MINUTY CZTERDZIEŚCI PIĘĆ SEKUND – Dan Simmons
DIABLITOS – Cody Goodfellow
NALOT – John Varley
JESTEŚCIE WOLNI – Joe Hill
PTAKI WOJNY – David J. Schow
LATAJĄCA MACHINA – Ray Bradbury
ZOMBI W SAMOLOCIE – Bev Vincent
NIE ZESTARZEJĄ SIĘ NIGDY – Roald Dahl
MORDERSTWO W POWIETRZU – Peter Tremayne
SPECJALISTA OD TURBULENCJI – Stephen King
SPADANIE – James L. Dickey
POSŁOWIE: WAŻNY KOMUNIKAT Z KABINY PILOTÓW – Bev Vincent