Polska premiera ekranizacji opowiadania „Wielki kierowca”

Dzisiaj o godzinie 22:00 w telewizji HBO odbędzie się polska premiera filmu Wielki kierowca będącego ekranizacją opowiadania o tym samym tytule ze zbioru „Czarna bezgwiezdna noc”. Kolejne emisje odbędą się w następujących terminach:

  • 13-11-2015 godz 00:45
  • 26-11-2015 godz. 04:30
  • 13-12-2015 godz.01:25

Opis filmu:

Autorka poczytnych powieści kryminalnych zostaje zaatakowana na opuszczonej autostradzie przez seryjnego mordercę. Adaptacja opowiadania Stephena Kinga.
Tess (Maria Bello), popularna autorka powieści kryminalnych, wraca do domu ze spotkania z czytelnikami. Jadąc przez odludne drogi Nowej Anglii, nieoczekiwanie łapie gumę. Kierowca (Will Harris), który zatrzymuje się, żeby jej pomóc, okazuje się zwyrodnialcem. Próbuje w makabryczny sposób zabić Tess, ta jednak uchodzi z życiem. W obawie przed skandalem kobieta nie informuje o zdarzeniu policji. Postanawia na własną rękę odnaleźć i ukarać swojego oprawcę. Telewizyjna adaptacja opowiadania mistrza grozy Stephena Kinga to mroczna i emocjonująca opowieść o zbrodni i zemście. W sprawnie wyreżyserowanym przez Mikaela Salomona (serial Kompania braci, Błękitna laguna: Przebudzenie) thrillerze nie brakuje napięcia i przyprawiających o dreszcze scen. Atutem jest również doborowa obsada, której przewodzi dwukrotnie nominowana do Złotego Globu Maria Bello (Historia przemocy, Labirynt). Aktorka przekonująco wcieliła się w niedoszłą ofiarę seryjnego mordercy, która postanawia na własną rękę wymierzyć mu sprawiedliwość. Jej oprawcę sugestywnie zagrał Will Harris (Sky High, Wyścig z czasem), a obok nich zobaczymy też laureatkę Oscara Olympię Dukakis (Wpływ księżyca, Stalowe magnolie), Ann Dowd (Siła perswazji, serial Pozostawieni) i popularną piosenkarkę Joan Jett.