„Elevation” w sprzedaży już od października

Właśnie trwają 9. Warszawskie Targi Książki. Wydawnictwo Albatros zaprezentowało na nich swój Katalog wydawniczy na rok 2018. W środku znajdziemy m.in. zapowiedź polskiej premiery książki „Elevation” (polski tytuł jeszcze nie znany), która ukaże się w Polsce już w październiku.

W grudniu Stephen King udzielił wywiadu magazynowi Entertainment Weekly mówiąc, że „Elevation” to „w pewnym sensie jest prawie jak sequel Pudełka z guzikami Gwendy”. Książka jest ponoć dłuższa od tej napisanej z Richardem Chizmarem.

Tak prezentuje się jej opis:

NAJNOWSZE DZIEŁO MISTRZA GROZY JUŻ JESIENIĄ!

Tajemnicza przypadłość i zwykły człowiek, który w upiornym miasteczku Castle Rock wywoła rewolucję – zjednoczy ludzi, których dzieli wszystko.

Scott Carey wciąż traci na wadze. Świetna wiadomość dla kogoś, kto zawsze miał lekki problem z otyłością! Tylko że on wygląda wciąż tak samo. Nikt z jego otoczenia nie uwierzyłby, że waga, na którą codziennie wchodzi, za każdym razem pokazuje mniej kilogramów. Niezależnie od tego, ile Scott zje i co na siebie włoży. Nawet hantle, które w momencie ważenia trzyma w rękach, nie mają żadnego wpływu na jego wagę. Jak gdyby otaczał go kokon nieważkości.

Scott podchodzi do całej sprawy ze stoickim spokojem, bo, o dziwo, czuje się wspaniale, jakby jego przedziwna przypadłość wyzwalała w nim wszystko co najlepsze. Nawet kiedy zdaje sobie sprawę, że tajemniczy proces przyśpiesza i Godzina Zero być może nadejdzie znacznie szybciej, niż przewidywał. Ale zanim to nastąpi…

WITAJCIE W CASTLE ROCK!

Castle Rock to fikcyjne miasteczko położone w stanie Maine w USA. Po raz pierwszy pojawiło się w powieści „Martwa strefa” i od tego czasu było tłem wydarzeń wielu utworów Stephena Kinga. To typowe niewielkie miasteczko – które niejedno już widziało i którego mieszkańcy mają swoje sekrety – czasem stawało się głównym miejscem akcji, w innych utworach pojawiały się odniesienia do różnych miejsc i wydarzeń z nim związanych.

Na 2018 rok zapowiedziano premierę serialu CASTLE ROCK, który będzie łączyć tematy i światy znane z całej twórczości Stephena Kinga i przywoływać niektóre z kultowych historii Króla Grozy. Za produkcję serialu odpowiada J.J. Abrams. Zobaczymy w nim takie gwiazdy, jak: Melanie Lynskey, André Holland, Jane Levy czy Bill Skarsgård.