Czytaj PL – Superprodukcja „Lśnienie” dostępna za darmo!

 

Czytaj PL to największa akcja czytelnicza w kraju – w tym roku obecna aż w 16 miastach Polski! Akcja ma charakter bezpłatnej wypożyczalni bestsellerowych e-booków i audiobooków. Aby wziąć w niej udział, należy pobrać aplikację Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z ponad 600 plakatów na przystankach komunikacji miejskiej w całym kraju lub skorzystać z opcji dostępnych w internecie. Kod QR jest kluczem do wirtualnej biblioteki, w której można znaleźć takie hity, jak superprodukcja „Lśnienie” Stephena Kinga, „Inne pieśni” Jacka Dukaja, „Millenium” Davida Lagercrantza, „Trawers” Remigiusza Mroza, „Ósme życie” Nino Haratischwili czy biografia Elona Muska, twórcy Tesli i SpaceX.

 

Ten rok jest dla akcji Czytaj PL zupełnie wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii czytelnicy zyskują dostęp do audiobooków i komiksów. Jest to możliwe dzięki zupełnie nowej aplikacji mobilnej, którą przygotował Woblink. Aplikacja pozwala też każdemu użytkownikowi na zaproszenie do akcji 5 znajomych, którzy w ten sposób otrzymają dostęp do wirtualnej biblioteki bez konieczności skanowania kodu. Dzięki temu akcja zyskuje szansę wyjścia również poza obręb miast, które biorą w niej udział, a uczestnicy otrzymają możliwość aktywnego zaangażowania się w promowanie wartościowej literatury i polecanie jej znajomym.

Czytać i słuchać bestsellerowych książek można równo przez 30 dni. Umożliwiają to organizatorzy akcji: Krakowskie Biuro Festiwalowe, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, i Woblink – największa w Polsce platforma z e-bookami. Organizowana i rozwijana od 4 lat akcja Czytaj PL nie byłaby możliwa bez współpracy z największymi wydawcami w kraju, a także z partnerującymi jej miastami.

Aby skorzystać z możliwości darmowej lektury i dzielenia się nią z innymi wystarczy:

  • Ściągnąć lub zaktualizować najnowszą aplikację WOBLINK.
  • Za pomocą aplikacji zeskanować kod QR akcji, który znaleźć można na jednym z ponad 600 plakatów rozwieszonych w strategicznych miejscach, czyli przystankach komunikacji miejskiej w 16 miastach w Polsce albo skorzystać z dostępnych na stronie akcji plakatów i zeskanować kod bezpośrednio z plików pdf… lub zeskanować kod znajdujący się poniżej 🙂

 

Akcja trwa do końca listopada 2016 (do 30 listopada działa kod QR). Dodatkowo otrzymujemy 7 dni na doczytanie rozpoczętych tytułów.